10 znaków, które zdradzają niegustowną kobietę!

Postawa, zachowanie i mentalność to temat, który wywołuje gorące dyskusje. Po pierwsze, nie można wytyczyć wyraźnej linii między prowincją a stolicą. Są ludzie ze wsi lub z małych miasteczek, którzy są bardzo wykształceni i dobrze wychowani. Tak jak w stolicy są ludzie, którzy są nieszczęśliwi i zgorzkniali.

Prowincjonalizm to pojęcie bardzo niejasne i obszerne. Ale nie możemy zaprzeczyć o jego istnieniu. Niejednokrotnie kobiety ze wsi mają specyficzny styl, inny niż stylowe kobiety. Ubierają się w drogie ubrania i pretensjonalnie, ale ostatecznie wyglądają tanio. Przy okazji, oto jak możesz odróżnić stylową kobietę od tej, która tylko udaje, że jest stylowa.

Strzyżenie

Fryzura nadaje ton całemu strojowi. Bez zadbanych i ułożonych włosów nawet najbardziej stylowy strój będzie wyglądać nie na miejscu. Wiele kobiet z przysłowiowej wsi nosi pretensjonalne fryzury i grzywkę, które były modne 15-20 lat temu, a dziś wyglądają zupełnie nie na miejscu. Zamiast tego stylowe kobiety obcinają włosy prosto i gustownie. Bez nadmiernej objętości i tony lakieru do włosów.

Manicure

Piękny manicure jest ważny dla wyglądu kobiety, jej samopoczucia i pewności siebie. Ale nie wiemy, dlaczego kobiety niegustowne często nadmiernie wydłużają paznokcie, co wygląda nie na miejscu i sprawia im wiele kłopotów. Nie zapominaj, że im prostszy manicure, tym bardziej elegancka jest kobieta, która go nosi.

Złoto

Kobiety ze wsi kochają złoto. Złoto jest tak samo cenione jak zawsze i nadal jest popularne wśród kobiet na całym świecie, ale projektowanie złotej biżuterii wyszło z mody. Akcesoria, które były popularne w 2000 roku wyszły z mody, ponieważ zmieniły się trendy. Jedynym rozwiązaniem jest stopienie ich i zrobienie sobie nowoczesnej biżuterii lub założenie czegoś nowego.

Moda

Kobiety gonią za modą. Ale moda jest ulotna, a jej ostatni krzyk trwa maksymalnie jeden sezon. Natomiast klasyczne elementy garderoby nigdy nie tracą na aktualności, dlatego nazywane są klasykami. Z tego powodu stylowe kobiety wolą inwestować w podstawową garderobę, która zawsze pozostaje aktualna.

Akcesoria

Kobiety z przysłowiowej “wsi” mają tendencję do uzupełniania strojów. Ale nadmiar biżuterii wiąże się z brakiem dobrego gustu. Dziś modny jest styl minimalistyczny strój z 1-2 stylowymi akcentami, aby podkreślić Twoje wyrafinowanie. Dlatego zamiast 10 akcesoriów zawsze lepiej nosić dwa np. kolczyki i zegarek. 

Rozmiar

Każda część garderoby, czy to sukienka, marynarka czy prosty t-shirt – musi dobrze przylegać do ciała. Nie będziesz elegancka, jeśli założysz ubrania ciasno przylegające do ciała lub odwrotnie, za duże. Te pierwsze wyglądają prowokująco, a te drugie zabijają Twoją kobiecość.

Nadruki

Im bardziej skomplikowany nadruk, tym bardziej przestarzale wygląda. Dlatego zwracaj uwagę na nadruki. Jeśli nie wiesz, co wybrać, postaw na sprawdzone stylizacje: ubrania w paski, kratkę lub w groszki. Te nadruki świetnie prezentują się na neutralnych, pastelowych i ciemnych odcieniach.

Kontekst

Problem z kobietami polega na tym, że często nie biorą pod uwagę kontekstu. Ale strój zawsze powinien być dostosowany do kontekstu. To jeden ze szczegółów, które odróżniają stylowy strój od staromodnego i nie na miejscu. Obowiązuje dress code, niezależnie od kontekstu!

Ekstrawagancja

Nie ma nic eleganckiego i atrakcyjnego w pełnym stroju Chanel. Nawet Coco Chanel nie stać na coś takiego. Ekstrawaganckie stroje, droga biżuteria, wymuszone wyrafinowanie – wszystko to wygląda śmiesznie.

Zmysłowość

Niewątpliwie wszystkie kobiety chcą być w centrum uwagi i chcą być zauważone przez mężczyzn. Ale niektóre wyróżniają się naturalnie, dzięki pięknym strojom, które łączą elegancję ze zmysłowością. A inne, przy braku dobrego gustu, podkreślają seksualność – krótkie spódniczki, prowokacyjny makijaż, głębokie dekolty lub wszystko na raz. 

Tania bielizna

Nigdy nie poczujesz się elegancko, nawet w najpiękniejszej sukience, jeśli nosisz niewygodną, ​​brzydką, starą lub złej jakości bieliznę. Dobra bielizna koryguje sylwetkę, maskuje niedoskonałości, prostuje postawę i pomaga wyeksponować to i owo, a co najważniejsze, zmienia kobiecy nastrój na lepszy.