10 zaskakujących zastosowań sody oczyszczonej, o których casda kobieta musi wiedzieć (część 2)

Dziś zapraszamy do zapoznania się z 10 zastosowaniami sody oczyszczonej, które na pewno Cię zaskoczą.

Wybiela zęby

Soda składa się z kryształków o właściwościach ściernych. Przy regularnym stosowaniu wybiela zęby. Dzięki efektowi polerowania, szkliwo lśni likwidując żółte plamy. Ponadto soda zapobiega próchnicy, eliminując bakterie. Przed umyciem zębów nałóż kilka gramów sody na szczoteczkę i delikatnie wetrzyj. Z czasem zauważysz, że twoje zęby stają się czystsze i bielsze.

Pomaga przy zgadze

Soda, to znaczy wodorowęglan sodu, jest zasadą, więc zobojętniają kwas żołądkowy. Likwiduje również uczucie wzdęcia.

Jak zrobić napoje gazowane?

Wsyp łyżeczkę sody do szklanki wody i już gotowe!

Pomaga nerkom

Nerki usuwają toksyny i nadmiar wody z organizmu. Badania kliniczne wykazały, że dzienna dawka sody oczyszczonej może nie tylko wspomóc ich pracę, ale nawet spowolnić rozwój chorób nerek. Soda pomoże spowolnić osteoporozę oraz obudować mięśnie.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli chcesz spróbować tego leczenia.

Peeling do twarzy i ciała

Taki peeling sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i miękka. Aby przygotować peeling, musisz przygotować pastę z 3 części sody i jednej części wody. Powstałą pastę delikatnie wcieraj w ciało kolistym ruchem, a następnie spłucz ciepłą wodą. Skóra będzie wyglądać gładko, promiennie i aksamitnie.

Oczyszcza włosy i skórę

W celu dokładniejszego oczyszczenia włosów (na przykład po intensywnym wysiłku fizycznym) ​​wystarczy po prostu wymieszać sodę i szampon na dłoni. Po dokładnym spłukaniu zauważysz, jak pełne blasku są Twoje włosy.

Wyczyść zabawki dziecka

Możesz użyć sody zamiast środków chemicznych do czyszczenia naczyń, mebli, zabawek dziecka. Pamiętaj jednak, że to nie zabije zarazków. W tym celu zmieszaj proszek z octem, który działa jako środek dezynfekujący.

Zmniejsza zapach czosnku i cebuli

Smakował Ci sos czosnkowy? Ale teraz twój oddech jest nieświeży tak, że przestraszysz bezpańskiego psa?

Rozpuść jedną łyżeczkę sody w połowie szklanki wody i przepłucz usta uzyskanym roztworem. To naprawdę usuwa nieprzyjemny zapach! Zmniejszy również krwawiące dziąsła. Jeśli dokładnie przyjrzysz się zawartości pasty do zębów, zapobiegającej krwawieniu z dziąseł, znajdziesz ten składnik: wodorowęglan sodu. Więc jeśli nie masz pod ręką takiej pasty, dodaj trochę sody do swojej zwykłej pasty do zębów.

Czyści dywany

Ożywi kolor dywanów, usuwając kurz! Wlej sodę, delikatnie potrzyj, pozostaw dywan na godzinę, a następnie odkurz.

Usuwa zapach butów

Nieprzyjemny zapach butów zniknie jeśli wieczorem posypiesz je odrobiną sody i pozostawisz do rana.

A Ty, używasz sody?

Leave a Reply