10 zasad pielęgnacji skóry

Niejednokrotnie słyszałaś, że pielęgnacja skóry jest bardzo ważna i nie tylko dlatego, że zależy od tego, jak będziesz wyglądać, ale także dlatego, że odpowiednia pielęgnacja pomoże zapobiec, a nawet uniknąć pojawieniu się trądziku i zmarszczek. Może nawet nie wiesz, jaki masz rodzaj skóry. Być może uważasz, że twoja skóra jest sucha, ale w rzeczywistości jest normalna. Lub uważasz, że jest tłusta, a w rzeczywistości masz mieszaną. Poświęć na ten film kilka minut, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz do pielęgnacji skóry.

Pierwsza zasada: skonsultuj się ze specjalistą i dowiedz się, jaki jest typ twojej typ skóry.

Istnieją 4 rodzaje skóry: normalna, sucha, mieszana i tłusta. Dodatkowo wyróżnić możemy skórę podatną na trądzik oraz skórę wrażliwą. Dobry specjalista szybko określi, jaki masz typ. Oznacza to, że możesz wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry, ponieważ niewłaściwy wybór kremów, balsamów i toników stwarza tylko dodatkowe problemy dla Twojej skóry.

Zasada druga: Często zmieniaj ręcznik do twarzy i poszewki na poduszki.

Muszą być zmieniane co najmniej raz na 7 dni, a lepiej to robić co 2-3 dni. To dlatego, że higiena jest najważniejsza dla zdrowia skóry. Jeśli chodzi o ręcznik do twarzy, ważne jest, aby inni członkowie rodziny nie używali go. Możesz też używać ręczników papierowych.

Zasada trzecia: regularnie czyść przyrządy do ​​makijażu i pielęgnacji skóry

Jeśli używasz rękawiczek lub środka do czyszczenia twarzy, a także pędzli i aplikatorów do makijażu, nie zapomnij regularnie ich myć. Może to zabrzmieć nieprzekonująco, ale w rzeczywistości jest bardzo ważne dla zdrowej skóry. Gromadzą się na nich drobnoustroje i bakterie, które dostając się na skórę mogą wywoływać trądzik, którego nienawidzisz.

Zasada czwarta: Nie myj twarzy gorącą wodą.

Gorąca woda jest największym wrogiem skóry. Zmniejsza elastyczność skóry i prowadzi do przedwczesnego starzenia. Nie słuchaj właścicieli tłustej skóry, którzy twierdzą, że gorącą wodą myje się lepiej. Najlepsza jest zimna woda w połączeniu ze specjalnym żelem.

Zasada piąta: Prawidłowo nanieś makijaż.

Pytasz, co można zrobić źle tutaj? Wygląda na to, że każda kobieta wie, jak robić makijaż. Najczęściej jednak popełniają błędy latem, gdy co chwilę starają się ukryć tłusty połysk. Więc po prostu zatykają pory i czyniąc swoją skórę cięższą, uniemożliwiając jej oddychanie. Zalecam stosowanie ściereczek matujących, a dopiero potem nałożenie podkładu bardzo cienką warstwą. A jeśli skóra jest problematyczna, lepiej ograniczyć się tylko do serwetek.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że posłuchasz tych prostych zasad. Pa pa.

Leave a Reply