10 zasad piękna: postępuj zgodnie z nimi, a będziesz piękna w każdym wieku!

Przekonaliśmy się już, że profesjonalny makijaż może ukryć wszelkie niedoskonałości skóry, od zmarszczek po worki pod oczami. Ale makijażu nie można nosić bez przerwy. A kosmetyki tylko pogarszają problem. Prawda jest taka, że ​​jeśli chcesz wyglądać młodziej, musisz zadbać o swoją skórę i zdrowo się odżywiać. Oto 10 sztuczek pielęgnacyjnych, które pomogą Ci dobrze wyglądać w każdym wieku.

Cera

Zadbana kobieta to piękna kobieta. Dlatego o swoje ciało trzeba dbać jak o oczy w głowie. Prawda jest taka, że ​​można zaniedbywać kosmetyki upiększające, ale nie można zaniedbywać produktów do pielęgnacji skóry. Skóra i włosy są stale narażone na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego ochrona, odżywienie i nawilżenie skóry to obowiązek każdej kobiety.

Brwi

Długie brwi narysowane ostrą kredką wyglądają wulgarnie, staromodnie i nie na miejscu. Co więcej, dodają tylko wiek. Najlepiej zachować ich naturalny odcień i kształt. Przy okazji, aby posiadać piękne brwi, nakarm je płynnym retinolem i olejem rycynowym. A jeśli nie możesz zrezygnować z makijażu, zamiast tworzyć gładkie kreski kredką, lepiej użyć cieni.

Rzęsy

Bez wątpienia oczy są najpotężniejszą bronią w kobiecym arsenale. Dlatego rzęsy muszą być pięknie podkreślone. I tak, rzęsy można podkreślić bez makijażu. Aby to zrobić, użyj zalotki i przezroczystego żelu, który nada im potrzebną objętość i wyrazistość. Aby uspokoić stany zapalne pod powiekami, stosuj kremy o działaniu wybielającym.

Zęby

Inwestycja w biały, zdrowy uśmiech jest lepsza niż jakakolwiek sukienka. Wystarczy odwiedzić dentystę dwa razy w roku, aby całkowicie zapomnieć o żółtawym i chorowitym odcieniu zębów. Profesjonalna procedura wybielania jest warta swojej ceny. Badania wykazały, że kobiety z białymi i błyszczącymi zębami są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż te o lekko żółtawym odcieniu zębów.

Usta

Usta są bardzo delikatne i wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Cierpią zarówno zimą z powodu mrozu i wiatru, jak i latem z powodu suchego powietrza. Co więcej, czasami gryziemy je również, gdy jesteśmy zamyśleni lub nadmiernie emocjonalni. Więc pozbądź się złych nawyków, czy to przygryzania warg, czy palenia, i zapewnij swoim ustom opiekę, na jaką zasługują.

Gimnastyka twarzy

Gimnastyka twarzy ujędrnia mięśnie twarzy, przywraca elastyczność skóry, poprawia krążenie krwi i stymuluje produkcję kolagenu. Kobiety, które uprawiają gimnastykę twarzy, nazywają to również naturalnym liftingiem. Naukowcy uważają, że skóra musi sama się wspierać, bez kosmetyków i liftingu. W tym celu skóra musi być pielęgnowana, odżywiana od wewnątrz i na zewnątrz oraz trenowana.

Makijaż

Dobrze jest dbać o skórę, ale nie zapominaj o makijażu. Dobry makijaż dodaje Ci pewności siebie i pomaga czuć się pięknie. Jeśli chodzi o makijaż, unikaj skrajności. Za dużo makijażu jest złe, żaden makijaż też nie jest odpowiedni. Skup się również na jednym obszarze podczas nakładania makijażu, na przykład na oczach, ustach lub kościach policzkowych, a nie na wszystkich na raz. I spróbuj podkreślić symetrię.

Włosy

A dokładniej zarost na twarzy. Każda kobieta je ma, ale u niektórych są bardziej zauważalne niż u innych. Aby usunąć niechciane włosy, użyj kremu do depilacji zgodnie z instrukcją na opakowaniu. A jeśli nie chcesz narażać skóry na działanie chemikaliów, użyj tradycyjnego peelingu z cukru i cytryny, cytryny i miodu lub jajek, cukru i mąki kukurydzianej. Długie włoski można usuwać pojedynczo.

Strzyżenie

Zadbane włosy to piękne włosy. A piękne włosy to piękna kobieta, bo fryzura nadaje ton całej stylizacji. Bez zadbanych i ułożonych włosów nawet najbardziej modny strój będzie wyglądać nie na miejscu i tandetnie. Modna fryzura, odpowiednia do typu twarzy, kształtu włosów, odcienia skóry i ogólnego wizerunku to niepodważalny atrybut kobiety sukcesu.

Jedzenie

Zadbane kobiety dobrze się odżywiają. Chociaż związek między prawidłowym odżywianiem a pięknem został odkryty wieki temu, wiele kobiet nadal pomija ten fakt. Na próżno, bo ponad połowa problemów ze skórą, paznokciami, zębami i włosami jest wynikiem złego odżywiania. Jeśli Twoja dieta zawiera dużo cukru, tłustych, smażonych lub pikantnych potraw, Twoja skóra będzie wyglądać nieodpowiednio.