9 zasad dobrego stylu, które powinna znać każda kobieta!

Każda kobieta chce być elegancka i atrakcyjna bez względu na wiek. A najkrótsza droga do stylowego i atrakcyjnego wyglądu wiedzie przez szafę. Oto kilka prostych zasad, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu i zamienisz w najprawdziwszą damę.

9 zasad dobrego stylu

Przede wszystkim styliści zalecają raz na zawsze zrezygnować z obcisłych strojów na rzecz luźnych lub oversizowych strojów. Moda na rzeczy oversize nabiera intensywności z każdym mijającym dniem, w dużej mierze ze względu na wygodę i elegancję, jaką zapewnia.

W najprostszy sposób na dodanie świeżości strojowi pomogą chwytliwe dodatki i detale. Buty, torebka lub inne akcenty dobrane według kontrastu kolorystycznego ożywiają strój.

Strój musi być zawsze dostosowany do kontekstu. To jedna z podstawowych zasad, które odróżniają strój elegancki od nie na miejscu. Zasady ubioru obowiązują bez względu na kontekst!

Przede wszystkim skup się na celu i weź pod uwagę swój nastrój. Jeśli chcesz być poważną i zebraną kobietą, bardziej formalny strój będzie Ci odpowiadał. Jeśli chcesz być kobietą prominentną i zalotną, użyj odpowiednich elementów garderoby.

Młody i stylowy wygląd należy uzupełnić fryzurą i odpowiednim kolorem włosów. Zrezygnuj z obszernych fryzur, super gładkich lub odwrotnie – zbyt nieostrożnych, na rzecz schludnych fryzur, zrelaksowanych, pięknie ubarwionych.

Kolejną sztuczką, aby wyglądać młodo i elegancko, jest wybór odpowiednich odcieni podczas planowania stroju. Niezależnie od odcienia skóry, po 50 latach zawsze możesz nosić ubrania w pastelowych odcieniach.

Delikatne, jasne odcienie odświeżą Twoją twarz, maskując zmiany związane z wiekiem. Jednocześnie ciemne lub zbyt jasne ubrania sprawią, że worki pod oczami, zmarszczki i plamy starcze będą jeszcze bardziej widoczne.

Z kolei ciemne odcienie należy rozcieńczyć jasnymi akcentami. Odcienie uważane za neutralne i nudne mogą wyglądać wyraziście i efektownie, jeśli zostaną odpowiednio połączone. I nie zapomnij o znaczeniu akcentów – prosty szalik całkowicie odmienił poniższe stroje.

Ubrania muszą odzwierciedlać Twój styl i osobowość oraz odróżniać Cię od innych. Znajdź ubrania, w których czujesz się komfortowo (poza piżamami) i baw się modą.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.