10 zasad dla kobiet, które uważają się za nieszczęśliwe w miłości

DZIŚ POROZMAWIAMY O PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIU W MIŁOŚCI

Czy ty też nie masz szczęścia w miłości? Czy po kilku nieudanych związkach jesteś przekonana, że masz pecha do mężczyzn? Czujesz się  oszukana, jak większość kobiet. Nie bez powodu mówią: „jesteśmy kowalami własnego losu”. Badania wykazały, że szczęśliwi są Ci, którzy trzymają się pewnych zasad w życiu. Nie zgadzasz się z tym? Po obejrzeniu filmu zdasz sobie sprawę, że twoje niepowodzenia miłosne są spowodowane pewnymi błędami, które ciągle popełniasz.

Oto 10 zasad dla kobiet, które uważają się za nieszczęśliwe w miłości:

  1. Nigdy nie uganiaj się za mężczyznami. Przypomnij sobie powiedzenie o tramwaju, który odjechał. Na pewno nadejdzie następny. Ale nie powinnaś długo smucić się z tego powodu, ten, który cię nie docenił i odszedł, nie jest tego wart. Stracił szczęście, a ty nie!
  2. Wreszcie, zrozum, kogo potrzebujesz, z kim chciałbyś nawiązać związek. Nie jesteś uniwersalnym zamkiem, który można otworzyć dowolnym kluczem. Masz duszę i wartości. Nie każdy będzie Ci odpowiadał. Jeśli zgadzasz się ze wszystkimi, coś jest z tobą nie tak.
  3. Nie otwieraj się od razu. Oczywiście twój wewnętrzny świat też jest bogaty i interesujący. Ma zarówno jasne, jak i ciemne strony. Będąc samemu przez długi czas, chcesz się przed kimś otworzyć i całkowicie być zaakceptowana. Ale nie spiesz się. Otwieraj się powoli, obserwując jego reakcję. Przyjął cię czy nie? Jeśli reakcja niepomyślna, nie spiesz się, spróbuj ponownie. Albo jest złą osobą, albo jest za wcześnie.
  4. Nie spiesz się, aby dać sobie. Nie musisz od razu wskakiwać do jego łóżka. Oczywiście są szczęśliwe pary, których pierwsza randka zakończyła się burzliwym seksem i zostali razem. Ale to raczej wyjątek od reguły. Więc nie spiesz się. Najpierw musisz zrozumieć, jaką on jest osobą.
  5. Przestań płakać nad sobą. Nawet jeśli były błędy. Kto ich nie miał? Stwierdzenie: „Nikt mnie nie kocha – nikt mnie nie potrzebuje” nie pomoże Ci osiągnąć szczęścia w miłości i życiu. Użalanie się nad sobą jest wyczerpujące.
  6. Kochaj i szanuj siebie. Rozpoznaj swoją wartość. Szanuj siebie za całe dobro, które zrobiłaś i osiągnąłaś w życiu. Miłość do człowieka jest jak woda dla kwiatu, daje mu możliwość życia, rozwoju, kwitnienia. Nie czekaj, aż ktoś cię pokocha, a tylko wtedy odnajdziesz szczęście. Jeśli w twoim sercu nie ma miłości własnej, nikt nie może tego nadrobić. Będziesz jak czarna dziura, w której wszystkie dobre uczucia drugiej osoby znikną bez śladu.
  7. Bądź źródłem miłości. Kiedy ktoś na ciebie patrzy, niech w jego duszy pojawi się uczucie miłości. To miłość, a nie żądza. Nie myl tych dwóch pojęć.
  8. Zanim zaczniesz śnić o związku z mężczyzną, poznaj go lepiej. Często kobiety idealizują wizerunek mężczyzny i widzą w nim coś, czego nie ma, czego nie było i nie będzie. A także nie zauważaj jego ciemnych stron. Kiedy wymyślony obraz się psuje, rani rozmarzoną kobietę swoimi fragmentami. Spójrz na swojego wybranego racjonalnie.
  9. Przeanalizuj swoje przeszłe błędy. Przeanalizuj popełnione błędy. A potem naucz się działać inaczej.
  10. Czasami sprawy są trochę bardziej skomplikowane. Nie ma całkowicie udanych scenariuszy życiowych. Na przykład: „Nigdy się nie ożenię” lub „Zawsze będę sam”. Konsultacja z psychologiem jest również zalecana, jeśli martwisz się o swojego byłego, jeśli masz rany na duszy z poprzednich związków i oczywiście jeśli masz niską samoocenę.

Możesz to zrobić samodzielnie lub lepiej z pomocą specjalisty. Problemy psychologiczne muszą być rozwiązywane przez profesjonalistów.

Leave a Reply