10 zalet bycia samotną kobietą

DLACZEGO NIEKTÓRE KOBIETY WYBIERAJĄ SAMOTNOŚĆ

Mały Richard powiedział: „Bóg uczynił kobietę silną, aby nie została zmiażdżona stopami mężczyzn”. Często kobiety, które przeżyły wiele nieudanych związków, wolą pozostać samotne i skupić się na sobie. 

Kobiety przyzwyczajone do samotności są na swój sposób tajemnicze i wyjątkowe. Początkowo wiele osób ich nie rozumie, ale kiedy ich lepiej poznają, zdają sobie sprawę, co kryje się za tą samotnością.

Oto 10 powodów, dla których samotne kobiety mają więcej szczęścia w życiu.

W życiu nie ma miejsca dla toksycznych ludzi.

Samotnym kobietom łatwiej pozbyć się bezwartościowych ludzi, których spotykają na swojej drodze. Nie chcą mieć nic wspólnego z toksycznymi ludźmi. Zdają sobie sprawę, że lepiej być samemu niż marnować energię na takie życie.

Są ludźmi pewnymi siebie.

Samotne kobiety potrzebują mniej pomocy niż inni. Mają wyraźne poczucie własnej tożsamości, a ich działania są skorelowane z ich postawami i obyczajami. Wiedzą, czym jest samoocena.

Czują się świetnie bez mężczyzn.

Samotne kobiety nie cierpią z powodu braku romantycznego związku lub partnera. Nie poświęcą szczęścia, tylko po to, aby być z kimś. Jednocześnie są otwarte na miłość, ale będą szukać idealnej osoby. Potrzebują zdrowych relacji i będą na nie czekać, ale nie zadowolą się pierwszym lepszym kochankiem. Są same, ponieważ tego chcą. To jest ich osobisty wybór. Szukając idealnego partnera, ciągle się doskonalą, osiągają swoje cele i upiększają życie.

To są najlepsze partnerki.

Wchodzą w związek z najlepszymi intencjami. Taka kobieta w pełni akceptuje mężczyznę w swoim życiu, inwestuje w niego, poświęca mu maksymalną uwagę. Jej miłość jest silna i nieograniczona.

Są silne duchowo.

Niezależne kobiety są zaskakująco silne w obliczu trudności. Mają niesamowitą siłę i koncentrację. Takie właśnie są w stresujących sytuacjach. Aby wygrać kumulują całą swoją wolę i siłę.

Doskonale rozwiązują problemy.

Takie kobiety z reguły rozwiązują problemy lepiej niż inne, ponieważ mają czas na zrozumienie przyczyn tego, co się stało, i znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Mają czas na wypracowanie wszystkich opcji. Robią to we własnym rytmie, w zorganizowany sposób.

Nie polegają na innych.

Są wytrwałe i starają się osiągnąć wszystko bez żadnej pomocy. Wiedzą, że bardzo trudno jest znaleźć ludzi, na których można polegać, dlatego nauczyły się nie polegać na nikim, tylko na sobie. Nie pozwalają innym na zrobienie czegoś dla siebie, ponieważ nie są przyzwyczajone do polegania na kimś.

Nie jest podatna na negatywne komentarze.

Samotne kobiety ciężko pracują, aby znaleźć spokój. Prowadzi to do tego, że negatywny wpływ nie może zakłócić ich wewnętrznego spokoju. Nie obchodzi ich, co mówią lub myślą inni. Starają się nikomu nie dziękować ani prosić o przebaczenie.

Mają głębokie wnętrze.

Takie kobiety znają się dobrze. I rozumieją doskonale. Robią tylko to, co sprawia przyjemność – czytają książki, piszą, grają na instrumentach, uczą się czegoś nowego i tak dalej. Spędzają dużo czasu w samotności i robią to, co chcą, a nie tylko to, czego potrzebują inni.

Dobrze dogadują się ze swoimi ciałem.

Samotne kobiety nauczyły cieszyć się  i cenić siebie i akceptować swoje wady, dbać o siebie i, co najważniejsze, kochać siebie. Wiedzą, że prawdziwe piękno nie ma żadnych standardów, a rozmiar ubrania lub waga nie determinuje ich piękna i poczucia własnej wartości. Czują się swobodnie na ciele i duszy. Wiedzą, że prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza i zależy od samostanowienia, samoświadomości i samorozwoju.