10 wspaniałych produktów do oczyszczania wątroby. | wiem

10 wspaniałych produktów do oczyszczania wątroby.

Często wątroba nazywana jest „ofiarą złej diety”. Działa bez zarzutu aż do momentu nadmiernego przeładowania.

Każda porcja tłustego mięsa, potraw smażonych na oleju, deseru z dużą ilością śmietany lub alkohol zmusza Twoją wątrobę do pracy ponad miarę!

Co należałoby zrobić, aby ułatwić jej pracę, a ona w zamian nagrodzi cię zdrowiem?

Codziennie spożywaj pokarmy z poniższej listy a poczujesz, że wątroba Ci podziękuje!

Marchew

Jest bogata w glutation – białko znajdujące się w każdej komórce ciała, w której działa jako przeciwutleniacz i detoksykator.

Jedząc marchew, poprawiasz ogólną czynność wątroby a organizm otrzyma obfite porcje flawonoidów i beta-karotenu, czyli kilka bardzo silnych przeciwutleniaczy.

Seler

To warzywo stymuluje regenerację wątroby. Seler ma zdolność obniżania złego cholesterolu we krwi nawet o 20%.

Jagody

Jagody zawierają przeciwutleniacze zwane antocyjanami, które mogą zatrzymać wzrost komórek rakowych w wątrobie.

U szczurów regularne stosowanie jagód, stymulowało komórkową odpowiedź immunologiczną i regenerację wątroby. Wystarczy tylko 3-4 tygodnie codziennego spożywania jagód.

Grejpfrut

Zawiera wiele silnych przeciwutleniaczy zwanych naringeniną i naringiną. Doskonale zmniejszają stany zapalne i chronią komórki. Koniecznie zjedz grejpfruta przed spożyciem alkoholu.

Naringina pomaga wątrobie metabolizować alkohol i może przeciwdziałać jego szkodliwym skutkom. Dodatkowo – skraca czas trwania kaca.

Awokado

Tłuszcz z awokado pomaga ciału gromadzić energię. Jedz awokado, aby pozyskać dużo glutationu, witaminy C, witaminy E i witaminy K. Elementy te chronią komórki wątroby przed uszkodzeniem.

Bataty – słodkie ziemniaki

Potas jest minerałem, który odgrywa ważną rolę w organizmie i aktywnie wspomaga proces oczyszczania wątroby.

O dziwo, nie banan jest najbogatszym źródłem potasu, ale bataty – słodkie ziemniaki.

Oprócz wysokiej zawartości potasu zawiera także beta-karoten, magnez, żelazo, witaminy B6 i C.

Czosnek

Zawiera dużą ilość allicyny i selenu, skutecznych substancji w oczyszczaniu wątroby.

Nawet niewielka ilość czosnku (1-2 ząbki dziennie) aktywuje enzymy z wątroby i przyspiesza naturalną eliminację toksyn z organizmu.

Burak ćwikłowy

Wyposażony w silne właściwości detoksykujące, czerwone buraki zawierają metioninę, która pomaga eliminować toksyny z organizmu, ale także betaninę, która zapobiega odkładaniu się kwasów tłuszczowych w wątrobie.

Kapusta

Idealne warzywa do czyszczenia wątroby to kapusta, kalafior i brukselka, które zawierają glukozyno lany, które wspierają naturalną zdolność wątroby do wypłukiwania toksyn.

Orzechy

Oleje z orzechów włoskich pomagają normalnie funkcjonować wątrobie. Najważniejsze są kwasy tłuszczowe omega-3, które mają na celu wyeliminowanie zawartości amoniaku w wątrobie, pierwiastka chemicznego odpowiedzialnego za wiele chorób wątroby.

Więc po wielkich świątecznych ucztach nie bądź leniwy. Jedz jak najwięcej produktów z naszej listy, a Twoja wątroba nigdy nie będzie Cię bolała!

Podziel się w komentarzach swoim  doświadczeniem i oceń wideo. Subskrybuj, aby nie przegapić nowych przydatnych wskazówek! Do zobaczenia!

Leave a Reply