10 wskazówek, które brzmią absurdalnie, ale działają

Internet jest bardzo hojny, jeśli chodzi o porady i rekomendacje. Myślę, że z biegiem czasu przeczytałam tysiące wskazówek, ale one nigdy się nie kończą. Pomocna rada, super pomocna rada, bezużyteczna rada, rada ze względu na radę, rada szkodliwa, rada mądrego i rada mniej mądrego. Jedno jest pewne, nie wiesz, dopóki nie spróbujesz, bo niektóre z nich brzmią dziwacznie i absurdalnie, ale w praktyce naprawdę działają.

1. Jeśli łaskocze gardło

Pocieraj lub lekko podrap ucho. Po pobudzeniu małżowiny usznej w gardle pojawia się odruchowy skurcz mięśni. I łagodzi swędzenie.

2. Wybierz odpowiednie ucho

Skieruj prawe ucho do źródła. Prawe ucho lepiej odbiera szybkie rytmy mowy. Z drugiej strony, jeśli chcesz odróżnić piosenkę odtwarzaną powoli, zwróć się do lewego ucha, które lepiej nadaje się do tego celu.

3. Jeśli nos jest zablokowany

Dotknij językiem podniebienia, a następnie wciśnij palce między brwiami. W rezultacie, szeroka kość oddzielająca kanały nosowe, zmniejszy napięcie.

4. Jeśli w nocy pali Cię żołądek

W takim przypadku śpij na lewym boku. Badania wykazały, że w tej pozycji do przełyku uwalniane jest mniej kwasu.

5. Jeśli boli Cię ząb

Potrzyj kostkę lodu z tyłu dłoni ruchem w kształcie litery V między kciukiem a palcem wskazującym. Stymulowanie nerwów w tym obszarze dłoni blokuje sygnały bólowe mózgu.

6. Jeśli sparzyłaś sobie palec

Dociśnij drugi palec do sparzonego palca. Ważne jest, aby palec był czysty. Chociaż zimne przedmioty lepiej łagodzą ból, częściej powodują pęcherze, więc są gorsze niż palce o normalnej temperaturze.

7. Jeśli spożyłaś za dużo alkoholu

Połóż swoje ręce na czymś stabilnym. Część ucha wewnętrznego odpowiedzialna za równowagę, miseczka, unosi się w płynie o tej samej gęstości co krew. Alkohol rozrzedza krew w kubku, zmniejsza jej gęstość i powoduje uczucie zawrotów głowy. Wrażenia dotykowe dają mu inne wrażenie, a świat wraca do normy.

8. Jeśli złapałaś kolkę podczas biegu

Zrób wydech, gdy nadepniesz lewą stopę. Większość ludzi postępuje odwrotnie. Na próżno, ponieważ powoduje to nacisk na wątrobę, która znajduje się po prawej stronie, i naciska na przeponę, powodując ból boku.

9. Jeśli masz krwotok z nosa

Usiądź prosto i lekko pochyl się do przodu, a nie na odwrót, jak inni błędnie nas nauczyli. W ten sposób obniżysz ciśnienie krwi i nie będziesz połykać krwi i wydzieliny z nosa, co może powodować wymioty. Za pomocą kciuka i palca wskazującego naciśnij nozdrza, aby ścisnąć krwawiący obszar.

10. Jeśli serce bije bardzo mocno

Na częstość akcji serca wpływają fazy oddychania: wdech powoduje depresję nerwu błędnego i przyspieszenie akcji serca, a wydech powoduje podrażnienie nerwu błędnego i spowolnienie czynności serca.