10 trików księżnej Diany, które docenią współczesne fashionistki!

Ikona stylu, kochająca matka, filantropka – księżna Diana była szczerze kochana na całym świecie. A jej wyrazisty, ale lakoniczny styl do dziś inspiruje kobiety w każdym wieku.

Anna Harvey, redaktorka magazynu Vogue i osobista stylistka księżnej Diany, napisała książkę o regułach stylu, którymi kierowała się księżna Diana. Tutaj jest kilka z nich.

#1. Poszukaj ikony stylu

Wybierz punkt orientacyjny w świecie stylu – aktorkę lub inną znaną kobietę, której wygląd naprawdę lubisz: „Wybierając obraz, staraj się wyglądać fajnie, a nie młodo lub modnie. Ucz się od celebrytów z dobrym stylem – Tildy Swinton, Kate Winslet, Christine Scott Thomas i innych.

#2. Nie goń za trendami

Moda jest ulotna i kapryśna. Wiele marek modowych, takich jak Alexander McQueen, prezentuje odważne i piękne rzeczy, ale w naszym codziennym życiu potrzebujemy czegoś bardziej praktycznego. Zaufaj swojemu stylowi i nie podążaj ślepo za modą.

#3. Pozbądź się niepotrzebnych ubrań

Wyrzuć staromodne ubrania, stare ubrania, ubrania złej jakości i ubrania, których nie nosiłeś od kilku lat. Kurtki, spódnice, sukienki, spodnie – ubrania nieustannie zmieniają swój wygląd zgodnie z nowymi trendami. Dlatego szafa musi być regularnie aktualizowana.

#4. Przygotuj się na zakupy

Zbadaj swoje ciało. Dowiedz się, jakie są Twoje mocne i słabe strony. Dowiedz się, jak wykorzystać to pierwsze i jak ukryć to drugie. Twoje ubrania muszą idealnie do Ciebie pasować, więc musisz odpowiedzialnie przygotować się do zakupów.

#5. Noś ubrania w odpowiednim rozmiarze

Luźne ubranie pomoże Ci wyglądać szczuplej, a obcisłe zaakcentuje Twoje problematyczne obszary. Według stylistki dżinsy rurki powinny być o jeden lub dwa rozmiary większe, aby wyglądały kobieco i nowocześnie.

#6. Jeśli sukienka pasuje idealnie, weź dwie

Wiele kobiet ucieka się do tej sztuczki, w tym Kate Middleton. Kilka lat temu, nie bojąc się uprzedzeń, wystąpiła publicznie w dwóch identycznych sukienkach w różnych kolorach. Jeśli chodzi o podobieństwa, można je rozcieńczyć akcesoriami.

#7. Wybierz komfort

Księżna Diana nigdy nie poświęcała wygody na rzecz etykiety. A Anna Harvey zachęca nas do pójścia za jej przykładem. Jeśli nie czujesz się komfortowo w ubraniach, które nosisz, po prostu ich więcej nie noś.

#8. Unikaj odzieży sportowej

W odzieży sportowej ryzykujesz, że będziesz wyglądać niechlujnie. Strój składający się wyłącznie z elementów stylu sportowego to tabu dla każdej kobiety. Odzież sportową należy łączyć z biżuterią, drogą torbą lub butami.

#9. Uzupełnij strój akcesoriami

Akcesoria muszą być elegancko dobrane w zależności od stroju, kontekstu i wieku. Biżuteria musi być droga i podkreślać Twoje wyrafinowanie. Ale nie wahaj się eksperymentować.

#10. Torebka to tylko dodatek

Torebki muszą być wygodne. Torebka nie musi być praktyczna, w końcu to nic innego jak dodatek. „Mam dużą torbę ze wszystkim, czego potrzebuję w samochodzie, ale przychodzę na spotkania z małą torebką”.

Czytaj więcej: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump