10 trendów z przeszłości, które wracają do mody!

Mówimy o zapomnianych trendach w modzie, które ponownie pojawiły się na światowych wybiegach i w naszym życiu.

1. Rozkloszowane spodnie

Rozkloszowane spodnie osiągnęły szczyt popularności w połowie lat 60. Nadadzą Ci romantyczny, szykowny i elegancki wygląd.

2. Karbowane włosy

To technika kręcenia zygzakowatych włosów, która dodaje objętości fryzurze. Takie fryzury pojawiły się po raz pierwszy w latach 70., inspirowane ludami afrykańskimi. W latach 90-tych styl powrócił do trendów, a po 30 latach został wynaleziony na nowo.

3. Chocker

To akcesorium było popularne w latach 50., a w 2021 znów jest modne. Niektórzy styliści uważają styl za wulgarny, ale wszystko zależy od wybranego modelu. Lady Di i Halle Berry pokazały, że chocker na szyi może wyglądać wdzięcznie.

4. Kwasowe odcienie

Kwasowe odcienie były popularne w latach 90. Wtedy w kolekcjach wszystkich domów mody pojawiła się kwasowa zieleń (na zdjęciu Givenchy), a dla kobiet preferujących delikatne odcienie projektanci wymyślili specjalną paletę w pastelowych odcieniach. W ostatnich latach kwas powrócił do trendu dzięki Billie Eilish i innym celebrytom.

5. Fryzury z wiszącymi pasmami

Na początku XXI wieku fryzury z dwoma pasmami po obu stronach twarzy były uważane za ostatnie słowo w modzie. Z biegiem czasu styl stał się przestarzały. Na szczęście w ostatnich latach fryzura została wymyślona na nowo, stając się atrybutem elegancji i kobiecości (patrz Dua Lipa i Emily Ratajkowski).

6. Crop top

Ta odzież wywołała wiele kontrowersji. W latach 2000. crop top wyglądał wulgarnie i prowokująco, ale nadal był noszony. Teraz styl został nieco odświeżony i nadano mu bardziej elegancki wygląd, ale kontrowersje nigdzie nie zniknęły.

7. Skrzydła

Jeden z najdziwniejszych trendów lat 2000. Pierzaste stroje, które jeszcze kilka lat temu wyglądały jak relikt, teraz błyszczą nie tylko na wybiegach, ale także na czerwonych dywanach.

8. Pasy z akcentami

To, co wczoraj było staromodne, dziś jest super stylowe. Z biegiem czasu paski stały się cieńsze i bardziej eleganckie, nadają się do podkreślenia kobiecej talii.

9. Stroje skórzane

Skóra nigdy nie wychodzi z mody, ale potrzebuje przerw na przegrupowanie i powrót do nowego kształtu. Oto, jak z biegiem czasu ewoluowały stroje skórzane.

10. Kokardy do włosów

Ten element garderoby był popularny w latach 20-tych, 60-tych i 90-tych i regularnie powraca do mody. Zmienia się tylko kształt. Kokardki do włosów zawsze kojarzyły się z kobiecością i delikatnością.

Czytaj więcej: Dojrzała piękność – Jak wyglądać młodo w każdym wieku