10 tajnych funkcji na WhatApp

WhatsApp to jedna z najbardziej znanych i używanych platform na świecie, a jeśli otworzyłaś ten artykuł, jestem pewna, że nie tylko wiesz, co to jest, ale także korzystasz z tej platformy w życiu codziennym lub w pracy. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci 10 sztuczek WhatsApp, o których prawdopodobnie wcześniej nie wiedziałaś.

1. Dowiedz się, z kim rozmawiasz najczęściej

Niewiele osób wie, ale WhatsApp pozwala dowiedzieć się, z kim rozmawiasz najczęściej. Aby to zobaczyć, dotknij Ustawienia > Pamięć i dane > Zarządzaj pamięcią.

2. Natychmiast usuń wszystkie zdjęcia, wiadomości i naklejki

Jeśli chcesz usunąć dowody, które stawiają Cię w złym świetle, a nie masz dużo czasu, naciśnij Ustawienia > Pamięć i dane > Zarządzaj pamięcią > Wybierz Kontakt > Zarządzaj > Wybierz > Wybierz co chcesz usunąć (wideo lub obrazy) > Dotknij kosza, aby je usunąć.

3. Bądź niewidoczna na WhatsApp

Jeśli nie chcesz, aby inni widzieli, kiedy ostatnio byłaś na WhatsApp, stuknij Ustawienia > Konto > Prywatność. Następnie wyszukaj „Ostatnio widziane”. Tutaj możesz wybrać wszystkie kontakty lub możesz wybrać tylko niektóre osoby.

4. Dowiedz się, kiedy Twoja wiadomość została przeczytana

Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć wiadomości, a następnie przesunąć palcem w lewo. Jednocześnie możesz wybrać opcję Info z menu z trzema kropkami. W każdym przypadku będziesz mogła zobaczyć, o której godzinie wiadomość została wysłana, odebrana i przeczytana.

5. Oznacz rozmowę jako nieprzeczytaną

Jeśli chcesz, aby rozmowa pozostała nieprzeczytana, dotknij czatu na kilka sekund i wybierz opcję „Oznacz jako nieprzeczytaną”. Dzięki tej sztuczce rozmowa będzie wyglądać tak samo, jak po otrzymaniu nowej wiadomości.

6. Słuchaj wiadomości audio przed wysłaniem

Jeśli chcesz mieć pewność, że powiedziałaś właściwą rzecz, a Twój głos brzmi przekonująco, możesz odsłuchać wiadomość przed jej wysłaniem. Aby to zrobić, wyjdź z aplikacji, naciskając przycisk nagrywania. Po powrocie zauważysz, że nagranie jest utrzymywane i będziesz mógł je odsłuchać, wysłać lub usunąć.

7. Ustaw niestandardowe tło

Każdy czat może mieć niestandardowe tło. Aby ustawić żądane tło, naciśnij Ustawienia > Czaty > Obraz w tle. Tutaj znajdziesz wszystkie dostępne obrazy i będziesz mogła ustawić żądany obraz i jasność ekranu.

8. Korzystaj z WhatsApp na komputerze

Bardzo przydatna sztuczka w pracy. Istnieje aplikacja internetowa i aplikacja komputerowa, które można zsynchronizować z telefonem. Przejdź do https://web.whatsapp.com/.  Następnie otwórz WhatsApp na telefonie > Ustawienia > WhatsApp Web / Desktop > Zeskanuj kod QR w przeglądarce lub aplikacji na komputer.

9. Wysyłaj wiadomości tymczasowe

To znaczy wiadomości, które po pewnym czasie ulegają samozniszczeniu. Służą do ochrony cennych informacji. Aby to zrobić, dotknij nazwy kontaktu na czacie, wybierz opcję wiadomości, włącz przełącznik wiadomości tymczasowych.

10. Dodaj ważny kontakt do ekranu głównego

Można to zrobić tylko na urządzeniach z Androidem. Przejdź do żądanego czatu, naciśnij przycisk menu i wybierz „Dodaj tag”.