10 sekretów odchudzania o których milczą dietetycy

Praktycznie nic nie jesz, ale dalej nie tracisz na wadze? Uprawianie sportu również nie pomaga? Grant Peterson, który napisał książkę Eat Bacon, Don’t Run, przychodzi ci z pomocą! W swojej książce opisuje kilka mitów, z których jedna brzmi „nie biegaj” w żadnym wypadku. Obejrzyj do końca ten film, a dowiesz się, dlaczego.

Tymczasem pierwsza reguła brzmi:

  1. Jedz ryby

Autor zachęca nas, abyśmy nie rezygnowali z tłuszczów zawartych w rybach, są one niezwykle korzystne dla naszego organizmu i zmniejszają ryzyko chorób mózgu. Bogate w omega-6 i omega-3 dania rybne są mile widziane w diecie: od łososia, sardynek, krewetek, śledzia po sardele, kraby, małże i owoce morza.

  1. Jedz mięso.

Zwierzęta, które żywią się roślinami, posiadają również kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3, choć nie tak bardzo jak ryby. Mięso pozwoli ci długo zapomnieć o głodzie, ten produkt ma niski indeks glikemiczny, więc lepiej jest łączyć je z warzywami niż chlebem czy ziemniakami.

  1. Pij kawę ze śmietaną

Na śniadanie zaleca się kawę z klarowanym masłem, bitą śmietaną lub parmezanem. Te 2-3 gramy tłuszczu nie zawierają zbyt dużej ilości kalorii, ale jednocześnie poczujesz się bardziej syta i do lunchu nie poczujesz głodu.

  1. Nie jedz ziemniaków!

Indeks glikemiczny smażonych ziemniaków wynosi 95, co oznacza, że ​​wysoka zawartość skrobi w zjedzonych ziemniakach natychmiast odkłada się w tłuszcz.

  1. Jedz jogurt grecki

Grecki jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, zmniejsza apetyt, zawiera niewiele kalorii, a nawet przyczynia się do lepszego snu.

  1. Użyj oleju kokosowego

Olej kokosowy to mieszanka zdrowych tłuszczów; unikalna kombinacja kwasów tłuszczowych, które pomogą Ci schudnąć, zwiększyć sprawność umysłową i sprawią, że będziesz zdrowa.

Chociaż ma wysoką zawartość tłuszczów nasyconych, olej kokosowy pomaga normalizować lipidy we krwi, chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu i toksyn, a także odgrywa ważną rolę w zapobieganiu chorobom nerek i pęcherzyka żółciowego.

  1. Jedz szynkę.

Możesz także jeść tłuszcze zwierzęce, bekon, szynkę i inne potrawy wieprzowe. Wybierz dzień, aby zaspokoić swoje potrzeby, możesz łączyć mięso z warzywami, ale w żadnym wypadku z chlebem, ziemniakami lub makaronem. Dzień mięsa – powinien to być szczególny dzień, kiedy jesz tylko mięso.

  1. Codziennie jedz warzywa z ciemnozielonymi liśćmi i warzywa korzeniowe…

…takie jak rukiew wodna, brokuły, szpinak, fasolka szparagowa, groszek, papryka, marchew, słodkie ziemniaki – bataty. Zawierają wiele składników odżywczych, są bogate w minerały, witaminy, enzymy i błonnik.

  1. Możesz pić alkohol.

Jeśli jesteś na diecie niskowęglowodanowej, możesz pić alkohol, ponieważ ilość kalorii pochodzących z alkoholu można wziąć pod uwagę w diecie. Ale w tym celu musisz iść na kompromis odrzucając węglowodany, które chciałbyś zawrzeć w całym dziennym menu.

  1. Nie biegaj

Pomysł, że po przebiegnięciu 10 okrążeń w parku odmienisz swoje ciało, jest błędny, to tylko mit wykazany przez Petersona. Preferuj trening siłowy w połączeniu z chodzeniem. Różnorodne aktywności fizyczne aktywują metabolizm i szybciej spalają kalorie.

Trzymaj się tych wskazówek, a będziesz mógł cieszyć się nie tylko z jedzenia, ale także z pięknego ciała.

Do zobaczenia w następnym filmie. Wszystkiego najlepszego

Leave a Reply