10 rzeczy w domu, które sprawiają, że wyglądasz na biedniejszego niż jesteś!

Starając się, aby wnętrze domu było wygodne i miłe dla oka, wielu popełnia błędy. Dziś podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę, urządzając swój dom. Przeprowadziliśmy nasze badania i jesteśmy tutaj, aby podzielić się z Tobą kilkoma bardzo ważnymi wskazówkami dotyczącymi projektowania.

1. Tanie gniazda

Tanie gniazdko nie pasuje do drogiego wnętrza. Ponadto wtyczka szybko się zużywa i traci swój nieskazitelny wygląd. Dlatego zwróć uwagę na ten szczegół. Dobre gniazdko nie kosztuje dużo, ale może całkowicie zmienić estetykę mieszkania.

2. Jasne dekoracje

Dawno minęły czasy, kiedy złoto wyglądało na drogie. Dziś modna jest prostota, a im bardziej pompatyczne i wymagające dekoracje, tym taniej wygląda Twoje mieszkanie. Teraz w modzie jest minimalizm, dlatego proponujemy wybrać ascetyczne dekoracje w stylu skandynawskim.

3. Splątane przedłużacze i kable

Infrastruktura wnętrza wpływa na postrzeganie Twojego domu. Splątane kable, porozrzucane po całym domu, wyglądają tanio i niechlujnie. W ogóle nie są praktyczne i istnieje ryzyko potknięcia.

4. Artykuły gospodarstwa domowego

Kolejnym problemem są środki czyszczące do łazienki, pojemniki na przyprawy i pojemniki na naczynia kuchenne. Te rzeczy powinny być zawsze pod ręką i oczywiście nie można się bez nich obejść. Rozwiązanie numer jeden: wlej je do ładnych pojemników, dozowników i innych pojemników pasujących do Twojego wystroju.

5. Niezorganizowane przechowywanie

Zamiast zakurzonych półek pełnych niejasnych, zdezorganizowanych przedmiotów, których nie możesz znaleźć, użyj pudełek do przechowywania. Umieść pudełka ze słomą lub tkaniną na półkach. W razie potrzeby można je podpisać lub ozdobić obrazkami tematycznymi.

6. Plastikowe pręty

Plastik wygląda tanio. Zwłaszcza jeśli chodzi o zasłony. Zasłony z metalowymi lub drewnianymi prętami są trwalsze i wyglądają znacznie bardziej elegancko niż plastikowe pręty. Jeśli chodzi o zasłony, wybierz czerwony, żółty, różowy, aby stworzyć przyjazną atmosferę, a chłodne odcienie dla świeżości i wigoru.

7. Eksperymenty

Nawet jeśli uważamy, że jesteśmy we wszystkim dobrzy, nie zawsze tak jest. Niewielu z nas jest dobrych w projektowaniu. I często zdarza się, że nasze wizualne eksperymenty wyglądają tanio i nie na miejscu. Jeśli nie jesteś obdarzony szczególnym zmysłem estetycznym i nie masz studiów w tej dziedzinie, zostaw projekt w rękach specjalistów.

8. Obrazy winylowe i detale na ścianach

Winylowe wstawki na ścianach mogą tylko zepsuć wnętrze. Aby ściana NIE wyglądała na pustą, zawieś na niej obraz. Albo połóż szafę. Będzie wyglądać tysiąc razy lepiej niż aplikacje.

9. Lampa kryształowa

Taka lampa est bardziej odpowiedni dla dużych domów w stylu klasycznym, teatrów i innych miejsc o dużej przestrzeni. Przy wyborze pamiętaj, że lampa nie powinna przeciążać pomieszczenia i musi pasować do wnętrza.

10. Figurki porcelanowe

Umieszczanie na półkach gołębi, łabędzi, żab w celu przyciągnięcia pieniędzy i innych porcelanowych przedmiotów to relikt ubiegłego wieku. Jeśli chcesz dodać ozdobne detale, aby rozjaśnić swoją przestrzeń, postaw wazon z kwiatami w sypialni.