10 rzeczy, które tworzą nieustanny bałagan w kuchni

Według badań, obecnie 70 procent kobiet gotuje w domu. W kuchni spędzają średnio 71 minut. Ten pokój to wciąż jedno z ważniejszych miejsc w domu, co oznacza, że ​​wszystko musi być tu wygodne, czyste i bezpieczne.

Odkryliśmy kilka bezużytecznych, a nawet szkodliwych rzeczy, przed którymi wszystkie sumienne gospodynie domowe powinny chronić swój dom.

1. Uniwersalne deski do krojenia

Lepiej, gdy są deski „specjalistyczne”: na mięso, na owoce i na ryby. Warto jednak pamiętać, że plastik uważany jest za znacznie bardziej niebezpieczny pod względem rozmnażania się bakterii chorobotwórczych w porównaniu z drewnem. Rysy i pęknięcia w plastikowych deskach do krojenia pogłębiają się. Dlatego każdorazowe czyszczenie takiej deski będzie coraz trudniejsze.

2. Meble na nóżkach

Kurz, sierść zwierząt, małe kawałki gruzu i brud gromadzą się pod szafkami kuchennymi z wąskimi szczelinami między meblami a drewnianą podłogą. Czyszczenie tych trudno dostępnych miejsc wymaga czasu i umiejętności.

3. Podłoga z wgłębieniami w reliefie

Mieszanina kurzu z najdrobniejszymi kroplami tłuszczu długo pozostanie w przestrzeni między deskami parkietowymi, pęknięciami i zagłębieniami linoleum z reliefem. Im mniej nierówności na podłodze w kuchni, tym szybciej i łatwiej będzie sprzątać.

4. Jeden ręcznik do wszystkiego

Naukowcy udowodnili, że w ręcznikach używanych jako ręczniki ogólnego zastosowania rozwija się znacznie więcej bakterii niż w ręcznikach jednorazowych. Główną opcją higieniczną są ręczniki papierowe: są używane tylko raz, co oznacza, że ​​nie gromadzą drobnoustrojów i bakterii.

5. Zestaw noży

W kuchni wystarczą 3 dobre noże zamiast 17 bezużytecznych, które będą dobrze wyglądać w zestawie i zajmą porządną część powierzchni roboczej stołu.

6. Widoczna rurka wentylacyjna

Rura karbowana jest stosunkowo łatwa w montażu, ale bardzo niewygodna w czyszczeniu: kurz gromadzi się w małych fałdach w rurze. Czyszczenie ruru jest niezwykle niewygodne.

7. Pojemniki

Pojemniki do przechowywania żywności przeznaczone do jednorazowego użytku nie nadają się do długotrwałego użytkowania.

8. Urządzenia nieużywane

Toster, który opiekał chleb, teraz zbiera kurz na dolnej półce szafki i wiele innych rzeczy, które nie były używane od dawna.

9. Wyspa kuchenna z piecem

Nawet jeśli wielkość kuchni pozwala na umieszczenie wyspy z piecem pośrodku, lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Rozpryskując olej, będziesz musiał umyć prawie całą kuchnię. A jeśli piec stoi przy ścianie, wystarczy wyczyścić fartuch kuchenny i podłogę przed piecem.

10. Sprzęt AGD na parapecie

W przypadku różnicy temperatur wewnątrz urządzenia może dojść do kondensacji, co niekorzystnie wpłynie na jego działanie. W szczególności kuchenka mikrofalowa jest podatna na atak: kondensacja zniszczy powłokę emalii i utleni się po roku.