10 roślin domowych, które nie potrzebują dużo światła i wody!

Rośliny domowe to skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen, upiększają wnętrze i uszczęśliwiają naszą duszę. Aby nie było trudno o nie dbać, wystarczy wybrać odpowiednie rośliny. Oto 10 roślin domowych, które nie wymagają dużo pielęgnacji i wody.

Sukulenty

Sukulenty pochodzą z suchych środowisk o bardzo wysokich temperaturach i niskiej wilgotności. Na przykład kaktus, rozchodnik, mają dobre zdolności adaptacyjne, są stosunkowo tanie i bardzo łatwe w utrzymaniu. Dlatego nawet jeśli nie podlewasz ich przez kilka tygodni, możesz mieć pewność, że nic im się nie stanie.

Echeveria

Ta roślina z Ameryki jest również nazywana „różą kamienną”, ze względu na duże i mięsiste liście. A mięsisty zawsze oznacza soczysty. Echeveria słynie nie tylko z geometrii płatków, ale także z przyjemnego dla oka koloru – od miętowej zieleni po ciemny fiolet. Pomimo bogactwa wizualnego echeveria jest rośliną łatwą w utrzymaniu.

Zamiokulkas

Zamiokulkas to roślina doniczkowa, która dobrze czuje się zarówno w cieniu, jak i przy oknie. Kwiat może dorastać do jednego metra wysokości i nie potrzebuje dużo wody ani światła. Właściciele tej rośliny powinni wiedzieć, że podczas sadzenia sadzonki zamiokulki mogą nie wykazywać oznak życia przez rok.

Sansewieria

Sansewieria to roślina domowa o mięsistych, spiczastych i nasyconych liściach. Częściowy cień pasuje do okazów o zielonych liściach, podczas gdy rośliny o jasnych paskach wymagają jasnego, rozproszonego światła. Preferuje zwykłą temperaturę pokojową i umiarkowaną wilgotność w doniczce.

Epipermnum

Jeśli masz małe mieszkanie lub ciemne biuro, do którego nie dociera dużo światła, epipremnum może pomóc. Roślina ta szybko rośnie, jest łatwa w utrzymaniu i wzbogaca powietrze w tlen, oczyszczając je z formaldehydów i benzenu. Kwiat może osiągnąć nawet metr wysokości i potrzebuje dużo miejsca w doniczce.

Bokarnea

Bokarna ma dość dziwny wygląd, ale doskonale komponuje się zarówno we współczesnym i wyrafinowanym wnętrzu, jak i we wnętrzu klasycznym i minimalistycznym. Kwiat jest najlepszym przyjacielem podróżnika, ponieważ można ją podlewać raz na 20-25 dni.

Tillandsia

Tillandsia nie potrzebuje nawet gleby, aby żyć w pełni: jej system korzeniowy jest całkowicie zredukowany. Jeśli w pomieszczeniu jest wystarczająca wilgotność, Tlumandsia uwodni się za pomocą liści. A jeśli chcesz, żeby pięknie kwitła, wystarczy co 10 dni zanurzyć ją na kilka godzin w wodzie.

Begonia

Begonia uwielbia ciepło i wilgoć, ale nie toleruje spryskiwania. Aby utrzymać wymagany poziom wilgotności, zalecamy umieszczenie obok niej pojemnika z wodą. Kwiat dobrze reaguje na regularne karmienie i należy go podlewać dopiero po całkowitym wyschnięciu gleby. Masz więc 7-10 dni na odpoczynek.

Aglaonema

Wiecznie zielony krzew pochodzący z Azji Południowo-Wschodniej jest gotowy znieść wszystkie trudy, na które skazuje go zapominalski właściciel: rzadkie podlewanie, słabe światło i suche powietrze. Jednocześnie ten kwiat podbija swoim wyglądem. Aglaonema to elegancki kwiat o mięsistych, wiecznie zielonych liściach.

Aspidistra

Aspidistra to roślina doniczkowa o błyszczących, nasyconych liściach, która świetnie czuje się w cieniu. Dzięki temu można go trzymać nawet w ciemniejszym kącie. Aspidistra wytrzymuje zarówno ciepło, jak i zimno, a brak światła i wilgoci nie przeszkadza jej w obfitym rozwoju. Roślinę należy podlewać po całkowitym wyschnięciu wierzchniej warstwy gleby.