10 psychologicznych sztuczek, które przyciągną do Ciebie ludzi

10 SPOSOBÓW NA OSIĄGNIĘCIE SWOICH CELÓW

Nie wiesz, jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw lub jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy? Czy wiesz, jak uzyskać zgodę osoby, która się z tobą dotąd nie zgadzała? Aby to wszystko osiągnąć, nie musisz opanowywać skomplikowanych technik, wystarczy pamiętać o tych prostych wskazówkach. Uważaj na koniec, aby niczego nie przegapić.

Te 10 psychologicznych sztuczek pomoże Ci zdobyć aprobatę innych aby osiągnąć swoje cele.

  1. Jeśli Twoje dziecko nie chce jeść warzyw, wypróbuj tej sztuczki – zaproponuj mu wybór. Powiedz mu, że chcesz go nauczyć jeść brokuły. Zaproponuj alternatywę – zje 2 kawałki lub 5. Oczywiście dziecko wybierze „mniejsze zło”, ty i tak wygrasz, kto wie, może pokocha brokuły.
  2. Jeśli chcesz udzielić komuś rady, którą naprawdę potraktuje poważnie, zdobądź autorytet – powiedz mu, że kiedyś taką radę ci udzieliła twoja mama lub babcia. Osoba podświadomie ufa radom rodziców, co oznacza, że ​​teraz będzie miała znacznie większą wagę.
  3. Jeśli chcesz o coś poprosić, zrób to w momencie, gdy osoba jest zmęczona: na przykład lepiej poprosić szefa o dzień wolny na koniec ciężkiego dnia. Rozmówca, chcąc pozbyć się Ciebie tak szybko, jak to możliwe, prawdopodobnie pójdzie na ustępstwa.
  4. Ciało i umysł człowieka są ze sobą ściśle powiązane. Szwedzki specjalista od języka ciała Henrik Fexeus uważa, że ​​pewne emocje można wywołać. Na przykład, jeśli chcesz się zdenerwować, spróbuj zmarszczyć brwi, zacisnąć zęby i spojrzeć w jeden punkt przez 10 sekund – wkrótce poczujesz, że jesteś naprawdę zły.
  5. Może to zabrzmieć banalnie, ale przed rozmową kwalifikacyjną zwróć dużo uwagi na swój wygląd. Naukowo udowodniono, że atrakcyjni ludzie wydają na mądrzejszych.
  6.  Czy w twojej głowie siedzi wciąż piosenka? Spróbuj zapamiętać jej ostatnie wersety: zgodnie z efektem Zeigarnik, osoba zapomina o ukończonej akcji szybciej niż o niepełnej.
  7. Aby rozmówca poczuł współczucie dla Ciebie, szczególnie podczas kłótni, powtarzaj w myślach w trakcie rozmowy zwroty „Twoja opinia jest dla mnie ważna, nawet jeśli się z Tobą nie zgadzam”, „Lubię Cię”.
  8. Wyrażenia „myślę”, „mam nadzieję”, „moim zdaniem” i tym podobne wywołują niepewność, dlatego w rozmowie, a zwłaszcza w sporze, lepiej ich nie używać.
  9. Wybierasz się na romantyczną randkę, z osobą, którą planujesz uwieść? Zorganizuj wieczór pełen adrenaliny, odwiedź kolejkę górską, pokój paniki lub sesję horroru.

Jeśli chcesz zrozumieć coś trudnego, spróbuj wyjaśnić to komuś innemu: w procesie „uczenia się” zaczniesz rozumieć, co było wcześniej trudne.      

Leave a Reply