10 psychologicznych sztuczek, które pomogą ci pokonać każdą osobę

Amerykanin Robert Green, autor „The Art of Seduction”, twierdzi, że każdego członka płci przeciwnej można uwieść, nawet jeśli początkowo wydaje się nie do zdobycia. Nie wiem, czy się z tym zgadzasz, czy nie, najprawdopodobniej zależy to od twojego doświadczenia w uwodzeniu. Jednocześnie niektórzy eksperci twierdzą, że powinniśmy wykorzystać słabości danej osoby, aby przyciągnąć jego uwagę, podczas gdy inni uważają, że musimy doceniać siebie i przyciągać uwagę płci przeciwnej za pomocą piękna naszego umysłu i ciała. Istnieje trzecia opinia, której zwolennicy uważają, że proces uwodzenia jest bardzo podobny do gry. Twierdzą, że w uwodzeniu najważniejsze jest „cieszenie się” swoją ofiarą, ponieważ w tym momencie cały proces przypomina grę w kotka i myszkę. To podejście wydaje się nam trochę nieczyste, podczas gdy inne są zbyt proste, więc znaleźliśmy złoty środek. W tym filmie nauczymy Cię, jak używać niewinnych metod, aby uwieść kogoś. Te 10 zasad może ci pomóc w życiu, a nie tylko uwodzeniu.

  1. „Odzwierciedlaj” zachowanie rozmówcy. Podczas rozmowy używaj podobnych wyrazów i gestów, przyjmuj tę samą pozę co rozmówca. Według badań takie zachowanie przyspiesza pojawienie się empatii.
  2. Chwal rozmówcę. Ludzie lubią cię za pochwały i komplementy, które dajesz. Zjawisko to nazywa się spontanicznym przenoszeniem cech. Ta technika działa i odwrotnie: jeśli mówisz o kimś negatywnie, ludzie przypisują ci te negatywne cechy.
  3. Okazuj pozytywne emocje. Jesteśmy pod silnym wpływem nastroju innych. Bardzo często doświadczamy tych samych emocji, co druga osoba. Aby zrobić dobre wrażenie, okaż pozytywne nastawienie.
  4. Nie bój się wyglądać niedoskonale. Pokazując swoje słabości lub popełniając błędy, pokazujesz, że jesteś człowiekiem. Naukowcy odkryli to, badając wpływ błędów na współczucie. Uczestnicy eksperymentu słuchali nagrania. Jeśli ktoś odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, ale przypadkowo rozlał kawę, był uważany za roztargnionego i nie idealnego.
  5. Skoncentruj się na wspólnych wizjach. Przyciągają nas ludzie tacy jak my. W szczególności lubimy ludzi, z którymi mamy wspólne negatywne cechy.
  6. Postrzegaj rozmówcę, tak jak on chce. Ludzie chcą być postrzegani tak, jak sami się widzą. Kiedy wyobrażenie osoby pokrywa się z jego własnym, relacje rozwijają się dobrze. Osoba czuje się zrozumiana, a to jest konieczne, aby zbudować zaufanie.
  7. Podziel się czymś osobistym, co pomoże ci lepiej poznać drugą osobę. Warto zacząć od ogólnych tematów (na przykład ostatnio oglądanego filmu) i stopniowo przechodzić do bardziej osobistych rzeczy. Następnie powiedz coś intymnego. W ten sposób pojawia się uczucie więzi, a rozmówca zaufa ci w przyszłości.
  8. Niech Twój rozmówca mówi o sobie. Badacze z Harvard University odkryli, że kiedy mówimy o sobie, odczuwamy przyjemność porównywalną do przyjemności z jedzenia, posiadania pieniędzy i innych rzeczy. Dlatego pozwól drugiej osobie mówić o sobie. W ten sposób będzie miała przyjemniejsze wspomnienia z twojej rozmowy
  9. Zachowuj się tak, jakbyś lubił tę osobę, z którą rozmawiasz. Kiedy zakładamy, że ludzie będą nas dobrze traktować, traktujemy ich ciepło. Zwiększa to szanse na dobre wrażenie. Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób rozmawiać z osobą, zachowuj się, jakbyś ją lubił. Jest zatem prawdopodobne, że ona również zacznie Cię lubić.
  10. Słuchaj z zainteresowaniem tego, co ci powie. Okaż większe zainteresowanie tym, co mówi druga osoba. Każdy z nas jest interesujący na swój sposób i prawie każda dyskusja, którą słyszymy, może dać nam coś pożytecznego i niezbędnego. Jeśli jednak to, co do ciebie mówią, nie przyciąga twojej uwagi, spróbuj patrzeć dłużej w oczy rozmówcy. Tak długi kontakt sprawi, że Twój rozmówca uwierzy, że naprawdę fascynuje Cię to, co ci mówi. Zastosuj te sztuczki i zobacz, jaki będzie efekt. 

Leave a Reply