10 przykładów bardzo małych, ale niesamowicie funkcjonalnych i stylowych kuchni

Jeśli twoja kuchnia jest mała, nie powinnaś być w depresji. Doświadczeni projektanci wnętrz doskonale wiedzą, jak rozwiązać problem małej przestrzeni. W tym artykule pokażemy Ci 10 oryginalnych opcji projektowania kuchni, które mogą Ci się spodobać.

Podwieszane meble

Wiszące meble zajmują tyle samo miejsca, co stojące na podłodze. Już przy oględzinach taki zestaw kuchenny będzie wydawał się unosić, co sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało o wiele bardziej komfortowo.

Otwórz półki

Zazwyczaj projektanci wnętrz odradzają klientom wybieranie otwartych półek w małym pomieszczeniu. Ale jeśli nadal nie ma wystarczającej ilości miejsca, możesz użyć tej sztuczki. Kuchnia nie wygląda więc na zbyt zatłoczoną i pełną szafek.

Tylko to, co niezbędne

Planując małą kuchnię, należy skupić się tylko na tym, co najważniejsze. Nie ma potrzeby umieszczania czegoś, czego zdecydowanie nie potrzebujesz w tak małej kuchni.

Wygodny kąt

Jeśli to możliwe, umieść kuchnię w rogu. Tym samym zyskasz znacznie więcej miejsca na blat i dodatkowe ukryte półki.

Zaprojektuj oświetlenie

Jasny design odwróci uwagę od wielkości Twojej kuchni. Ponadto pomoże Ci zachować dobry nastrój podczas gotowania.

Ukryte uchwyty

Dynamiczne, eleganckie i praktyczne. Tak można nazwać zestaw kuchenny z ukrytymi uchwytami. Szafki dosłownie łączą się ze ścianą, co zapewnia wizualne zwiększenie przestrzeni.

Miniaturowa kuchnia

Bardzo kompaktowa i bardzo funkcjonalna. 

Blat

Zawsze bierz pod uwagę wszystkie możliwości swojej kuchni. Jeśli w kuchni jest okno, to parapet może być doskonałą kontynuacją blatu lub pełnić rolę blatu barowego.

Antresola

Aby nie zagracać kuchni szafkami, możesz wybrać prostszą opcję – zrobić antresolę pod sufitem. Możesz tam odłożyć wszystkie potrzebne do kuchni przedmioty, z których rzadko korzystasz.

Wysuwane meble

Praktycznym rozwiązaniem w małej kuchni będzie wybór mebli przesuwnych. Może to być składany lub wysuwany stolik, dodatkowy blat lub barek, który ładnie chowa się wewnątrz zestawu. 

Mała kuchnia nie zawsze jest niepraktyczna. Jeśli wszystko zostanie przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, może stać się pięknym, wygodnym i najbardziej ukochanym pokojem w mieszkaniu.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, zachowaj go dla siebie i nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!