10 przydatnych sztuczek, które pomogą Ci nadać włosom objętość: wypróbuj je sama!

Każda dziewczyna chce zawsze wyglądać idealnie! A włosy to jeden z pierwszych elementów wyglądu, o którym należy pomyśleć. Oczywiście dbamy o nie, myjemy, suszymy… A to wszystko zajmuje dużo czasu. Okazuje się jednak, że współczesny świat jest w stanie maksymalnie uprościć nasze życie!

W związku z tym pojawiło się wiele świetnych sztuczek. O wielu z nich nawet nie wiedziałaś! Ale wszystkie mogą mocno wpasować się w naszą codzienną rutynę.

Przedstawiamy więc 10 świetnych pomysłów na wspaniałe włosy.

Nowy sposób mycia włosów

Jak zwykle myjesz włosy? Najpierw szampon, potem odżywka. Oczywiście tak się robi klasyczne mycie włosów. Okazuje się jednak, że jest inny sposób! Ma to swoje zalety. Wystarczy zmienić kolejność! Najpierw odżywka, potem szampon. Różnica polega na tym, że po zastosowaniu odżywki włosy stają się miękkie.

Ta metoda mycia głowy jest dość delikatna. Dlatego jest idealna dla kobiet, które mają cienkie włosy. A także dla tych, które mają słabe, zniszczone i farbowane włosy. Ponadto odżywka nie obciąży włosów. Włosy będą łatwiejsze do ułożenia i szybciej wyschną.

Używanie suchego szamponu do zwiększenia objętości

Oczywiście pierwszym celem suchego szamponu jest nadanie włosom świeżości. Istnieje jednak znacznie ciekawsza aplikacja! Szampon nada Twoim włosom niesamowitej objętości. Najważniejsze jest tutaj nakładanie produktu na oczyszczone włosy od nasady. Zobaczysz doskonałe rezultaty i niesamowitą objętość!

Zmień swój przedziałek

Wydawałoby się, po co zmieniać przedziałek? Ale czy to się nie nudzi z czasem? Jeśli go zmienisz, możesz radykalnie zmienić wygląd! A do tego nie musisz nawet robić skomplikowanych fryzur ani ścinać włosów. Wystarczy zmienić stronę przedziałka lub całkowicie go usunąć. Zobaczysz, wygląd zmieni się tylko na lepsze!

Kucyk zabezpieczony wsuwką

Zwykły kucyk z boku wygląda nieciekawie. Chcesz coś nowego? Zwykła spinka pomoże ci w tym zakresie. Kucyk należy podzielić na dwie części. Pomiędzy nimi musisz przypiąć spinkę. Opuszczamy czubek kucyka – i mamy to! Otrzymujemy ładną objętość. Nawiasem mówiąc, taki wysoki kucyk jest bardzo modny w tym sezonie.

Suszenie włosów bez grzebienia

Aby uzyskać zdrowsze włosy, nie używaj grzebienia podczas suszenia! Po prostu wyrywa sobie włosy. Po drugie, czesanie uszkadza strukturę mokrych włosów. Spróbuj rozczesać włosy palcami zamiast grzebieniem. Dzięki temu włosy pozostaną zdrowe, piękne i jedwabiste.

Gorące powietrze

Czy masz ładną fryzurę? Doskonale! Teraz weź suszarkę do włosów z bardzo gorącym powietrzem przez włosy. Staraj się nie zbliżać strumienia gorącego powietrza do włosów. To może je spalić. Wystarczy lekki powiew. Taka sprawdzona technika pomoże ci naprawić fryzurę. Ponadto po tym zabiegu Twoje włosy będą miały większą objętość.

Rumieńce

Dziewczyny o jasnej karnacji są narażone na skórę głowy. Czasami wydaje się nawet, że miejsce przedziałka wygląda jak łysina! Ale jest wyjście z tej sytuacji. Wystarczy wybrać odcienie, które pokrywają się z kolorem włosów i nałożyć je na przedziałek. Jest to niezauważalne, ale pomoże zamaskować przezroczystą skórę.

Modny kucyk

Chcesz obszernego kucyka? Możesz go zrobić bardzo łatwo! Ta technika będzie ratunkiem dla kobiet o cienkich włosach. Aby to zrobić, wystarczy zrobić kucyk, podnieść go i przymocować przedłużenia na czubku głowy. Najważniejsze jest to, aby kolor sztucznych włosów pasował do naturalnego odcienia włosów. Gotowe! Teraz kucyk jest elegancki i obszerny.

Ukryte gumki do włosów

Gumki do włosów muszą być bardzo dobrze schowane. Uwidocznienie ich we fryzurze jest oznaką złych manier. Aby to zrobić, możesz użyć małych przezroczystych gumek. A jeśli lubisz robić kucyk, owiń gumkę małym kosmykiem. Więc nie zostanie to zauważone. A fryzura będzie wyglądać bardzo kobieco!

Spinki do włosów są niezastąpione

Spinki do włosów to najlepsza rzecz, aby Twoja fryzura była bardziej kreatywna. Spinki do włosów idealnie utrwalą także każdą aranżację.

Nie bój się eksperymentować i zawsze próbuj nowych rzeczy!

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!