10 prawd, które musisz codziennie powtarzać w głowie: Twoja dzienna dawka motywacji!

Travis Bradberry, autor Inteligencji emocjonalnej, przypomina nam, co naprawdę liczy się w życiu.

To niesamowite, jak łatwo można zapomnieć o najważniejszych rzeczach. Napięty harmonogram i cotygodniowa rutyna sprawiają, że mózg działa na autopilocie. Ale niektóre ważne prawdy muszą być powtarzane codziennie. Trzymaj tę listę pod ręką i czytaj ją zawsze, gdy potrzebujesz motywacji.

Rezultat pracy nie zawsze idzie w parze z wysiłkiem

Spójrz na ludzi wokół ciebie. Są przytłoczeni pracą – bieganiem od spotkania do spotkania, odpisywaniem na maile. Jednocześnie, ilu z nich naprawdę odnosi sukcesy?

Energia i zwinność nie prowadzą do sukcesu. Sukces wiąże się ze zdolnością do skupienia się na tym, co naprawdę ważne, z przekonaniem, że czas jest efektywnie i pożytecznie spędzany.

Każdego dnia masz tyle samo godzin co inni ludzie – wykorzystaj je mądrze!

Jednak efekty pracy nie idą w parze z wysiłkiem. Ważniejsze jest, aby wysiłki były skierowane na te zadania, które przyniosą rezultaty.

Wielki sukces często przychodzi po porażce

Nigdy nie dowiesz się, czym jest prawdziwy sukces, dopóki nie nauczysz się akceptować porażek. Błędy torują drogę do sukcesu, ostrzegają, jeśli skręcisz w złą stronę. Właściwa decyzja często pojawia się, gdy tracisz wiarę w siebie. Desperacja sprawia, że ​​myślisz inaczej, wychodzisz ze swojej strefy komfortu i widzisz właściwą drogę. Sukces wymaga wytrwałości i umiejętności obrony swoich opinii, nawet jeśli powodują one dyskomfort.

Strach jest głównym źródłem żalu

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, zaczynasz szukać wymówek, że stracona szansa nieuchronnie doprowadzi do porażki. Nie bój się podejmować ryzyka. Często słyszę, jak ludzie mówią: „Co najgorszego może ci się przydarzyć? Czy to cię zabije? Śmierć nie jest najgorszą rzeczą, jaka może się wydarzyć. O wiele gorzej jest nie żyć w pełni, kiedy jeszcze żyjesz.

Zawsze musisz dokonywać samooceny

Jeśli czerpiesz radość i przyjemność z porównywania się z innymi, nie jesteś już panią swojego losu. Ale jeśli poczucie satysfakcji pojawia się, gdy zrobiłaś coś dobrze, nie pozwól, aby czyjaś opinia lub osiągnięcia wpłynęły na ciebie. Kiedy nie potrafisz spokojnie odnieść się do tego, co ludzie o Tobie myślą, po prostu nie porównuj się z innymi, traktuj opinie innych ludzi z małym okruchem.

Nie ma znaczenia, co myślą lub robią inni, Twoja wartość zależy tylko od Ciebie!

Jesteś tak dobra, jak Ci wokół Ciebie

Staraj się otaczać ludźmi, którzy Cię inspirują, pomagają dążyć do czegoś lepszego. Najprawdopodobniej już to robisz. Ale co z ludźmi, którzy ciągną cię w dół? Dlaczego pozwalasz im być częścią swojego życia?

Każdy, kto sprawia, że ​​czujesz się bezużyteczna, niespokojna lub czujesz, że tracisz czas, prawdopodobnie będzie miał na ciebie wpływ. Życie jest zbyt krótkie, by zadawać się z takimi ludźmi. Uwolnij się.

Życie jest za krótkie

Nikt nie wie, co stanie się jutro. Kiedy jednak nagle ktoś umiera, zaczynamy krytycznie oceniać własne życie: co jest naprawdę ważne, jak spędzamy czas, jak traktujemy innych ludzi.

Strata jest raną, bezlitosnym przypomnieniem kruchości naszego życia. I to prawda. Pamiętaj każdego ranka, kiedy się budzisz, że życie jest darem i masz szczęście, że je masz. W chwili, gdy zaczniesz żyć tak, jakby każdy dzień był szczęściem, będziesz szczęśliwa.

Nie potrzebujesz przeprosin, aby komuś wybaczyć

Życie stanie się spokojniejsze, jeśli wyrzucisz z głowy obelgi i wybaczysz je, nawet jeśli sprawcy nie pomyśleli o przeproszeniu. Dawne urazy mogą dziś zniszczyć twoje szczęście. Nienawiść i złość to emocjonalne pasożyty, które uniemożliwiają ci cieszenie się życiem. Negatywne emocje, wzmacniane niechęcią, prowadzą do stresu, a ciągły stres z kolei niszczy zdrowie.

Naukowcy z Emory University wykazali, że długotrwały stres przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi i chorób układu krążenia. Kiedy komuś wybaczasz, nie oznacza to, że usprawiedliwiasz jego działania – po prostu rezygnujesz z bycia ofiarą.

Żyjesz życiem, które sama dla siebie stworzyłaś

Nie jesteś ofiarą okoliczności. Nikt nie może zmusić Cię do podejmowania decyzji i działania sprzecznego z Twoimi wartościami i celami.

Okoliczności, w których dzisiaj żyjesz, są twoje, sam je stworzyłaś.

Podobnie twoja przyszłość należy całkowicie do ciebie. Jeśli czujesz się niezadowolona, najprawdopodobniej boisz się podjąć ryzyko niezbędne do osiągnięcia swoich celów i realizacji swoich aspiracji.

Kiedy nadejdzie czas działania, pamiętaj, że zawsze lepiej jest być na samym dole drabiny, na którą chcesz się wspiąć, niż na szczycie niechcianej.

Żyj teraźniejszością

Nie będziesz w stanie zobaczyć swojego pełnego potencjału, dopóki nie nauczysz się żyć w teraźniejszości. Poczucie winy nie może zmienić przeszłości, tak jak niepokój nie może zmienić przyszłości. Nie da się być szczęśliwym będąc ciągle gdzie indziej, nie można w pełni przeżyć tej wyjątkowej chwili (dobrej lub złej) życia.

Aby żyć dzisiaj, musisz zrobić dwie rzeczy:

– Zaakceptuj swoją przeszłość. Jeśli nie pogodziłaś się ze swoją przeszłością, nie pozwoli ci ona odejść i odwrotnie, może pomóc ci stworzyć twoją przyszłość.

– Zaakceptuj nieuchronność przyszłości. Martwienie się nie zdarza się tu i teraz.

Mark Twain powiedział kiedyś:

„Martwienie się jest jak spłacanie długu, którego jeszcze nie zaciągnęłaś”.

Zmiana jest nieunikniona

Tylko akceptując zmianę, możesz zobaczyć w niej dobro. Otwórz swoje serce i wyprostuj ramiona, jeśli chcesz rozpoznać i wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą zmiana.

Jesteś skazana na porażkę, robiąc ciągle to samo, co zwykle, mając nadzieję, że jeśli zignorujesz zmiany, same odejdą.

Szaleństwem jest robić w kółko to samo w nadziei na inny rezultat.

Życie nie zatrzymuje się dla nikogo. Kiedy wszystko idzie dobrze, doceń to baw się dobrze, zanim wszystko się zmieni. Jeśli zawsze szukasz czegoś więcej, czegoś lepszego, czegoś, co cię uszczęśliwi, nigdy nie będziesz wystarczająco obecna, aby cieszyć się wspaniałymi chwilami, dopóki nie znikną.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!