10 niesamowitych właściwości kawy, o których nie wiedziałeś

Nie możesz sobie wyobrazić dnia bez kawy? Rozumiem cię doskonale. Pomimo faktu, że wielu twierdzi, że ten orzeźwiający napój uzależnia lub ma niekorzystny wpływ, zwłaszcza jeśli jest spożywany w nadmiarze, nadal piję kawę każdego dnia. Czy wiesz dlaczego? Ponieważ znalazłem co najmniej 10 użytecznych właściwości kawy, które zrobiły na mnie wrażenie. Ty też chcesz je poznać? Obejrzyj ten film do końca. Oto, co potrafi kawa!
1 .Łagodzi bóle głowy i ataki astmy. Istnieją dowody, że kawa może uwolnić pacjenta od ostrego ataku astmy, zwłaszcza jeśli nie ma pod ręką niezbędnych leków. Kawa łagodzi bóle głowy skuteczniej niż środki przeciwbólowe.
2 .Zapobiega depresji. Obecnie około 20% ludzi wie, czym jest depresja, czyli 10 razy więcej niż jeszcze w 1945 roku. Badanie Harvarda opublikowane w 2011 roku twierdzi, że kobiety, które piją 4 lub więcej filiżanek kawy dziennie, mają o 20% mniejsze ryzyko depresji.
3 .Kawa jest dobra dla wątroby. Wiele specjalistycznych badań wykazało, że codzienne spożywanie kawy może pomóc wątrobie samodzielnie odzyskać swoją funkcję. Badanie, w którym wzięło udział 125 000 osób, wykazało, że alkoholicy spożywający filiżankę kawy dziennie są o 20% mniej narażeni na rozwój marskości wątroby.
4 .Pomaga w sporcie. Picie kawy na 30 minut przed treningiem działa odświeżająco, orzeźwiająco i zapobiega zmęczeniu mięśni.
5 .Wydłuża aktywność mózgu. Szybkość reakcji, czujność, uwaga i procesy myślowe, wszystkie złożone funkcje mózgu poprawiają się po piciu kawy.
6 .Kawa leczy opryszczkę, ma właściwości przeciwwirusowe. Twierdzą o tym japońscy badacze, którzy przetestowali 15 rodzajów kawy. Dodali słaby roztwór kawy do komórek zainfekowanych wirusem opryszczki. W rezultacie stwierdzono, że kawa zawiera składnik, który niszczy wirusa i zapobiega jego rozprzestrzenianiu się na sąsiednie komórki.
7 .Zmniejsza ryzyko cukrzycy typu II. Analizując dane z 18 lat od 126 000 osób naukowcy z Harvardu stwierdzili, że osoby pijące kawę są znacznie mniej podatne na cukrzycę typu II niż osoby, które nie piją kawy.
8 .Zmniejsza tendencję samobójczą. Badanie przeprowadzone przez Harvard School of Public Health wykazało, że picie 2–4 filiżanek kawy dziennie zmniejsza tendencję samobójczą nawet o 50%.
9 .Kawa jest źródłem przeciwutleniaczy. Według Instytutu Badań Naukowych Kawy jednym z najważniejszych biologicznie aktywnych związków w kawie są polifenole, które mają właściwości przeciwutleniające i skutecznie zwalczają wolne rodniki.
10 .Pomaga w chorobie Parkinsona. Społeczność naukowa dostarczyła już wystarczających dowodów na poparcie skuteczności kawy w zapobieganiu chorobom neurodegeneracyjnym. Na przykład badania pokazują, że ten napój zmniejsza ryzyko rozwoju choroby Parkinsona o 32–60%.

Lubisz kawę? Nie zapomnij napisać o tym w komentarzach. Do zobaczenia wkrótce.

Leave a Reply