10 niesamowitych rzeczy, które ludzie znaleźli w swoich domach

Remont domu lub przeprowadzka do nowego domu to ekscytujące i wymagające zadanie dla każdego z nas. Zadanie, które wiąże się z wieloma przeszkodami, problemami i możliwościami. A czasem wiele odkryć, bo każdy dom ma swoją historię. Dlatego dzisiaj omówimy 10 niesamowitych rzeczy, które ludzie znaleźli w swoich domach.

 

1. Kiedy 61-letni Nick Colin kupił dom w Plymouth w Wielkiej Brytanii, nie spodziewał się, że w salonie czeka na niego dół. Mężczyzna od pierwszego dnia zauważył niewielkie zagłębienie w podłodze w salonie, ale żona zabroniła mu kopać. Dopiero po ponad dwóch dekadach Nick odkrył, że pod kanapą znajdowała się średniowieczna studnia o głębokości 10 metrów, a na jej dnie był pierścień z XIV wieku.

2. Po zdjęciu dywanu w swojej sypialni Nyland Newell z Kalifornii dokonał nieoczekiwanego odkrycia — mianowicie ogromnej planszy Monopoly. A raczej dla dorosłych kochających Monopoly, bo ulice były wyłożone ilustracjami nagich kobiet. Niestety, lub na szczęście, Nyland Newell rozegrał tylko jedną grę na tej planszy, ponieważ jego żona zmusiła go do zamalowania tego.

3. Kiedy rozpoczął renowację, Lucas Asicona Ramirez z Gwatemali nie miał pojęcia, że ​​ta renowacja zamieni się w projekt badań archeologicznych. Po usunięciu kilku warstw tynku ze ściany, Lucas odkrył na ścianie kuchni kilka fresków, które pochodzą z 1650 roku i przedstawiają tzw. „Taniec zdobywców” po inwazji hiszpańskiej na te tereny.

4. A ten obraz, sygnowany przez Van Gogha, leżał na strychu domu przez ponad 50 lat. Norweski przemysłowiec Christian Nikolai Mustad kupił obraz w 1908 roku. Wszystko było w porządku, dopóki ambasador Francji w Norwegii, odwiedzając przemysłowca, nie powiedział mu, że obraz jest fałszywy. Wściekły Mustad wyrzucił obraz na strych, gdzie leżał do 1970 roku, a po jego śmierci został odkryty przez wnuki.

5. W 2015 roku Vicky i Alan z Arizony rozpoczęli długo oczekiwany remont. Remont był ciężki i żmudny, dopóki Alan nie zniszczył kuchennej podłogi i nie odkrył pod podłogą sejfu, w którym znajdowało się 50 000 dolarów w gotówce, rzadka butelka burbona z 1960 roku, książka The Confused Guide i karta kredytowa. Znaleziona kwota w całości pokryła remont.

6. Ta brytyjska para znalazła w swojej piwnicy całą wiktoriańską kuchnię w idealnym stanie. W 2013 roku Archie Graham-Palmer i jego żona, Philippa, remontowali swój XIX-wieczny dom i odkryli w swoich piwnicach oszałamiającą wiktoriańską kuchnię ze sztućcami i książką kucharską z 1911 roku. Oto, co może się zdarzyć, gdy kupisz nieruchomość w Anglii.

7. Inna rodzina z Telford, Shropshire w Wielkiej Brytanii, odkryła kaplicę w domu. Kilka miesięcy po przeprowadzce do nowego domu, posprzątaniu i przeciągnięciu telekomunikacji w piwnicy, para odkryła małą metalową siatkę w rogu piwnicy. Po zebraniu się na odwagę i wypiciu kilku kieliszków wina para zdjęła grill i odkryła sekretną, religijnie wyglądającą kryjówkę.

8. John i Mary z amerykańskiego stanu Iowa poszli poszukać jeżyn w ogrodzie za domem, który właśnie kupili. Nie znaleźli żadnych jeżyn, ale zauważyli dziwny kamień w pobliżu. Był gładszy niż zwykłe kamienie. Przyglądając się bliżej, John zdał sobie sprawę, że kamień był w rzeczywistości znacznie większy, niż się początkowo wydawało. Ostatecznie okazało się, że to kość mamuta, która leżała tam od 12 tysięcy lat.

9. W 1934 roku George Davis kupił tę figurkę z Hammer Gallery na Manhattanie za 25 dolarów. Po śmierci pana Davisa jego potomkowie znaleźli figurkę wśród śmieci na strychu. Nie wiedząc, co z nią zrobić, wnuki zaniosły ją do rzeczoznawcy, który odkrył, że to diamentowa figurka wykonana w 1912 roku. Car Mikołaj II podarował ją swojej żonie zaledwie kilka lat przed odsunięciem go od władzy. Figurka została sprzedana na aukcji za 5,2 miliona dolarów.

10. Josh Ferrin, artysta plastyk, znalazł osiem skrzynek z amunicją wypełnionych 45 000 nabojów, 50 tysięcy dolarów w gotówce i dziesiątkami monet ukrytych na strychu swojego domu w Utah, do którego przeprowadził się w 2011 roku. Młodemu człowiekowi zajęło to trzy godziny aby usunąć amunicję i wszystkie pieniądze przechowywane w skrzyniach. Ferrin i jego żona dowiedzieli się, że poprzedni właściciel, Arnold Bangerter, zmarł. Znaleźli jego syna i zwrócili mu całą kwotę.