10 nawyków, które pomogą zadbać o prawidłową postawę

Statyczna praca biurowa, a następnie odpoczynek przed telewizorem i złe nawyki w zakresie sprzątania – wszystko to wpływa na naszą postawę i zdrowie naszego kręgosłupa. W efekcie coraz więcej kobiet boryka się z problemami z kręgosłupem, najczęściej z powodu własnych nawyków. Oto kilka nawyków, które mogą rozwiązać ten problem.

1. Uważaj na swoją postawę

Prawidłowa postawa to synonim elegancji. Wszystkie eleganckie kobiety stoją prosto jak łabędzie. Głowa do góry, plecy wyprostowane, podbródek do góry, otwarte ramiona – tak wygląda kobieta elegancka, ponętna i pewna siebie. A co najważniejsze, zdrowa kobieta.

2. Uzyskaj więcej ćwiczeń

Aktywne kobiety wyglądają młodziej. Siedzący tryb życia to najkrótsza droga do starego wyglądu i złej postawy. Czy zauważyłeś, że kobiety, które wcześnie rano wyprowadzają psa na spacer lub biegają po parku, wyglądają młodziej od innych.

3. Noś buty na średnim obcasie

Zrezygnuj z balerinek i szpilek. Gładkie podeszwy są tak samo niebezpieczne dla pleców, jak długie obcasy. Naszą sugestią jest rezygnacja z obu stylów na rzecz butów na średnim i grubym obcasie. Takie obuwie jest eleganckie, wygodne i stylowe.

4. Wybierz materac wysokiej jakości

Każdy z nas spędza około jednej trzeciej życia śpiąc. Dlatego materac zasługuje na większą uwagę, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Zły materac prowadzi do problemów ze snem i plecami. I prowadzą do drażliwości, problemów z koncentracją i braku energii. Pamiętaj, że wypoczęta kobieta to piękna kobieta.

5. Kup bieliznę wysokiej jakości

Możesz zaoszczędzić na ubraniach, ale nie na bieliźnie. Bielizna musi być dobrej jakości. Oczywiście nie mówimy o drogiej koronce czy delikatnym lnie, ale o zdrowym, bezszwowym biustonoszu, który dobrze utrzyma Twój biust.

6. Zmień swoją pozycję podczas pracy

Siedząca praca szkodzi wyglądowi i zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci. Staraj się łączyć aktywność fizyczną z dotychczasowym stylem życia. Na przykład, jeśli musisz długo siedzieć na krześle w pracy, wyrób sobie nawyk wstawania przez 5-10 minut.

7. Wybierz wysokiej jakości krzesło

Jeśli pracujesz w biurze i siedzisz na krześle cały dzień, upewnij się, że używasz wysokiej jakości krzesła. Krzesło jest równie ważne jak materac. I nie siedź ze skrzyżowanymi nogami. Nogi powinny leżeć na podłodze pod kątem 90 stopni, a między stołem a krzesłem powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby plecy pozostały wyprostowane.

8. Nie podnoś ciężarów, chyba że jest to konieczn

Jeśli masz do noszenia kilka ciężkich toreb, rozłóż ciężar równomiernie po obu stronach ciała i nie zapomnij zrobić kilku rozciągnięć po ich pozbyciu się. A kiedy podnosisz ciężary, nie pochylaj się. Ugnij lekko kolana i podnieś torbę bez zginania pleców.

9. Używaj narzędzi z długimi uchwytam

Podczas sprzątania domu lub ogrodu używaj narzędzi z długimi uchwytami, aby kręgosłup pozostał prosty i lekko napięty. Czy to grabie, czy odkurzacz.

10. Przejrzyj swoją dietę

Zacznij od włączenia do diety produktów zawierających wapń i witaminę B: skorupki jajka, parmezanu, sera, sezamu, migdałów, sardynki w oleju, czosnku, pietruszki, mleka, orzeszków ziemnych, soi. Wapń pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zmniejsza ryzyko złamań czy osteoporozy oraz korzystnie wpływa na wydzielanie hormonów.