10 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów

Aby znaleźć rozwiązanie problemu, musisz znać jego przyczynę. Na kruche i matowe włosy zawsze jest wytłumaczenie … a czasem kilka. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego twoje włosy wyglądają tak źle? Wiedz, że dzieje się tak nie tylko z powodu częstych eksperymentów u fryzjera lub farbowaniem. Występuje co najmniej 10 błędów, które sprawiają, że Twoje włosy wydają się nieatrakcyjne. Rozpoznasz je wszystkie, oglądając ten film do końca.

Dlatego obejrzyj go uważnie, a dowiesz się, co może zakłócać zdrowie twoich włosów.

Błąd numer 1. Nie myjesz grzebienia.
Grzebień należy myć przynajmniej raz w tygodniu. Zbiera tłuszcz, brud i pozostałości żelu. Musisz także okresowo zmieniać stare grzebienie na nowe.

Błąd nr 2. Suszysz włosy ręcznikiem.
Po umyciu włosów delikatnie przetrzyj je ręcznikiem od nasady aż po same końce. Nie trzeba z niego robić turbanu. Jeśli chcesz szybciej wysuszyć włosy, najlepiej użyć bawełnianej koszulki jako turbanu.

Błąd nr 3. Śpisz z rozpuszczonymi włosami.
Dla właścicieli średnich i długich włosów dobrze byłoby zaplatać je w nocy. W rezultacie włosy nie będą rano splątane.

Błąd nr 4. Nie myjesz włosów prawidłowo.
Przed umyciem włosów należy je rozczesać. Ilość potrzebnego szamponu zależy od długości włosów, więc nie nadużywaj go. Podczas mycia musisz masować je u nasady, aby stymulować wzrost i odżywianie włosów.

Błąd nr 5. Zapominasz o odżywieniu włosów.
Włosy są bardzo delikatne, dlatego musisz używać masek i balsamów odpowiednich dla danego rodzaju włosów. Balsam należy nakładać po umyciu szamponem lub jednocześnie. Maska nie jest zalecana częściej niż 1 raz w tygodniu.

Błąd numer 6. Wybrałaś niewłaściwą temperaturę wody.
Wiele osób popełnia błąd, myjąc włosy zbyt gorącą wodą. Włosy należy myć ciepłą wodą. Możesz również spróbować umyć włosy zimną, stymuluje to krążenie krwi i doda włosom blasku.

Błąd nr 7. Często i agresywnie czeszesz włosy.
Ten błąd prowadzi do tego, że włosy stają się kruche i cienkie. Nie przeczesuj ich natychmiast po umyciu. Po prostu rozwiąż je ostrożnie. Później możesz użyć grzebienia z rzadkimi zębami. Rozczesz włosy od końców do korzeni.

Błąd numer 8. Nieprawidłowo używasz suszarki
Na początek owiń mokre włosy ręcznikiem. Następnie, gdy są jeszcze mokre, możesz włączyć suszarkę do maksimum, aby przyspieszyć proces suszenia. Później temperaturę należy stopniowo obniżać, aby uniknąć wysuszenia włosów, kończąc już zimnym powietrzem.

Błąd numer 9. Nie odżywiasz się racjonalnie.
Ze wszystkich części ciała włosy to ostatni element, który jest odżywiany. W związku z tym jako pierwsze odczują niedobór witamin i minerałów w organizmie. Jedz zdrową żywność, szczególnie bogatą w cynk.

Błąd nr 10. Nie chronisz włosów przed czynnikami zewnętrznymi.
Kapelusz czy chustka mogą chronić twoje włosy przed słońcem, a czapka przed mrozem. Ważne jest, aby nakrycie głowy nie powodowało dyskomfortu ani nie uszkadzało włosów.

To wszystko na dzisiaj. Napisz w komentarzach, jakie błędy popełnałaś w pielęgnacji włosów. Wszystkiego najlepszego!

Leave a Reply