10 najczęstszych błędów, które mogą zniszczyć ubrania podczas prania

Nieprawidłowo wyprane ubrania mogą zafarbować, skosmacić się, a nawet porwać. Przyznaj się – miałaś nie raz taką sytuację! Mam nadzieję, że na szczęście tak się nie stało z twoimi ulubionymi ubraniami … A przecież pranie w pralce wydaje się takie proste! Dlatego większość z nas popełnia te same błędy.
Obejrzyj ten film do końca, a powiem ci, kiedy i jak się myliłaś. Świetna okazja, prawda?

Oto 10 najczęstszych błędów, które mogą zniszczyć ubrania podczas prania:

1. Niepoprawne sortowanie.
Oprócz kolorów musisz zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny. Ubrania wykonane z bawełny są zawsze prane osobno, a ręczników nigdy nie należy prać materiałami syntetycznymi.

2. Zamknij zamki błyskawiczne.
Wszystkie zamki na ubraniach powinny być zapięte przed praniem, w przeciwnym razie ząbki zamka mogą uszkodzić inne ubrania.

3. Pamiętaj o guzikach.
Lepiej guziki odpiąć, ponieważ nici mogą się uszkodzić , a same guziki pęknąć.

4. Nadmierne wybielanie.
Wybielacz niszczy tkaninę, więc wypróbuj starą metodę – gotowanie. Duży garnek i kilka kropel soku z cytryny, mogą być pomocne.

5. Jak prać stroje kąpielowe.
Kostiumy kąpielowe i inne ubrania wykonane z elastycznej tkaniny nie nadają się do prania w pralce. Do tego rodzaju tkanin potrzebna jest tylko zimna woda i pranie ręczne.

6. Odpoczynek dla pralki
Niektóre gospodynie domowe “dają odpocząć” pralce. Błędnie uważają, że kilka prań z rzędu może ją uszkodzić. Ale prawda jest odwrotna: seria kolejnych prań prowadzi do oszczędności energii, ponieważ ciepło z poprzedniego prania jest magazynowane i przenoszone do następnego.

7. Płyn do płukania do ręczników.
Środek płuczący zmniejsza zdolność tkaniny do pochłaniania wilgoci, dlatego lepiej go nie używać do ręczników.

8. Przeciążenie maszyny.
Nie napełniaj bębna pralki ubraniami. Z tego powodu ubrania mogą się uszkodzić, a pralka ulegnie awarii.

9. Jak prać puchowe kurtki.
Kurtki z puchu nie zbiją się jeśli do prania wrzucisz 3 piłki tenisowe. Nie pozwolą one, aby puch się zbił i usuną przy okazji całą pianę.

10. Używanie drogich detergentów.
Wiele droższych produktów ma tańsze i bardziej tradycyjne odpowiedniki. Na przykład sól przywraca oryginalny połysk ubraniom, a kreda usuwa tłuste plamy. Mydło do prania wybiela i usuwa plamy. A sok z cytryny sprawi, że ubrania będą bardziej miękkie.

Mam nadzieję, że teraz będziesz bardziej uważała jak pierzesz. To takie proste, jeśli unikniesz kilku błędów. To wszystko na dzisiaj. Wszystkiego najlepszego!

Leave a Reply