10 najbogatszych kobiet na świecie – jak wyglądają i czym się zajmują?

Postanowiliśmy zobaczyć, jak wyglądają najbogatsze kobiety na świecie. A wiesz, co nas zaskoczyło? Mimo nieograniczonych możliwości finansowych niektórzy z nich wcale nie martwią się własnym wyglądem: nie wydają pieniędzy na operacje plastyczne i nie ukrywają swojego wieku.

Najbogatsze kobiety świata 2021

#1. Christy Walton

Wdowa po synu założycielki największej na świecie sieci Wal-Mart, Christy Walton, jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Po śmierci męża nie tylko odziedziczyła cały jego majątek, ale też go podwoiła. Christy ma 72 lata i szczerze mówiąc wygląda na 72 lata. A po co marnować czas na operacje plastyczne i zastrzyki młodości, skoro na koncie masz 67 miliardów dolarów?!

#2. Gina Rinehart

Gina Reinhart jest najbogatszą kobietą w Australii. Gina odziedziczyła po swoim ojcu firmę produkującą rudę żelaza. Dzięki swojemu żelaznemu uściskowi Ginie udało się nie tylko wyprowadzić firmę z kryzysu, ale także znacząco pomnożyć swój majątek. Dziś bizneswoman ma 67 lat, jest pełna energii i nadal zarabia miliony. Dokładniej miliardy, bo dziś jej fortunę szacuje się na prawie 24 miliardy dolarów.

#3. Jacqueline Mars

Jacqueline Mars jest najbogatszą kobietą w Ameryce. Majątek królowej tabliczek czekolady szacuje się na ponad 31 miliardów dolarów. Poza działalnością biznesową Jacqueline udziela się charytatywnie i stara się spędzać więcej czasu z rodziną.

#4. Susanne Klatten

Susanne stała się najbogatszą kobietą w Niemczech po tym, jak odziedziczyła swój udział w firmach Altana i BMW prowadzonych przez jej ojca. Frau Klatten uzyskała doskonałe wykształcenie w zakresie zarządzania biznesem w Szwajcarii, a przed przejęciem zarządzania firmą pracował w branży reklamowej i public relations, a także jako inżynier w BMW.

Pod jego koordynacją Altana stała się trzecią co do wielkości firmą farmaceutyczną w Niemczech, a inwestycje w badania medyczne trwają do dziś. Jednocześnie Frau Klatten posiada udziały w Nordex AG (produkcja instalacji wiatrowych) i SGL Group (produkcja artykułów węglowych). Pani, której wszystko się udaje i wygląda młodo i pełni życia w wieku 58 lat!

#5. Laurene Powell Jobs

Wdowa po założycielu Apple Steve’u Jobsie, Lauren Powell Jobs, regularnie pojawia się na liście najbogatszych kobiet świata. Dziś ta słodka i urocza blondynka wychowuje troje dzieci, a majątek, który odziedziczyła po mężu, szacuje się na 19 miliardów dolarów.

#6. Charlene de Carvalho-Heineken

Nazwisko kolejnego członka naszej kolekcji mówi samo za siebie: poznaj Charlene de Carvalho-Heineken, najbogatszą kobietę w Holandii i właścicielkę 25% akcji słynnego browarniczego giganta z kapitałem 18,7 mld dolarów. Poza biznesem Charlene interesuje się fotografią, muzyką, architekturą i narciarstwem.

#7. Moza bint Nasser

Sheikha Moza bin Nasser al-Misned jest drugą z trzech żon emira Kataru, matką siedmiorga dzieci, jedną z najbardziej stylowych pierwszych dam na świecie i, co może zabrzmieć zaskakująco, postacią polityczną i publiczną . Majątek Mozy szacowany jest na około 10 miliardów dolarów, a według plotek około 2 miliony Moza wydała na plastik (ma 12 operacji plastycznych).

#8. Alice Walton

Spadkobierczyni pakietu kontrolnego Walmart. Dopiero po zdobyciu wystarczającego doświadczenia w administracji biznesowej Alicja przyjęła udział w firmie, co jak dotąd przynosi jej ogromne dochody. Jak każda szanująca się bogata kobieta, Alicja patronuje sztuce, finansuje partie polityczne i jest wplątana w skandale, zwłaszcza te związane z jazdą pod wpływem alkoholu.

#9. Ivanka Trump

Ivanka Trump jest córką byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego pierwszej żony, supermodelki Ivany. Od dzieciństwa Ivanka była przygotowana do samodzielnego życia, nie polegając na miliardach ojca. W rezultacie Ivanka ukończyła z wyróżnieniem szkołę biznesu, zbudowała karierę i zdążyła już zarobić własną fortunę, którą szacuje się na około 800 milionów dolarów.

#10. Françoise Bettencourt Meyers

W tej chwili siostrzenica założyciela L’Oréal jest najbogatszą kobietą na świecie. W 2017 roku odziedziczyła 33% udziałów L’Oréal po śmierci swojej matki, Liliane Bettencourt. Françoise okazała się doskonałą menedżerką. Ponadto jest prezesem fundacji charytatywnej założonej przez jej rodzinę, która wspiera rozwój francuskiej nauki i sztuki.

Czytaj więcej: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump