10 najbardziej niebezpiecznych pokarmów, których nawet nie powinnaś brać do ręki

Dzisiaj zakupy to niezła pokusa, ale też prawdziwe wyzwanie. Trudno jest nam wybrać odpowiednie produkty, ponieważ jest ich tak wiele i są tak różnorodne. Gdybyśmy chcieli kupć tylko to, na co mamy ochotę, na pewno ucierpiałoby na tym nasze zdrowie. Ale jeśli starasz się wybrać tylko zdrowe produkty nadal nie masz 100% pewności danego produktu. Czas to wyjaśnić! Po obejrzeniu tego filmu na pewno będziesz wiedziała, że nigdy nie powinnaś kupować w supermarkecie. Oto 10 najbardziej niebezpiecznych pokarmów, których nawet nie powinnaś brać do ręki:

Żywność modyfikowana genetycznie. Zapytasz, o co mi chodzi? – Orzeszki ziemne. W nich zmieniono gen, który w dużych ilościach jest toksyczny. – Zielony groszek w puszce. – Słodka kukurydza w puszkach. – importowane ziemniaki. – Paluszki krabowe. Ta imitacja mięsa kraba zawiera esencję kraba i genetycznie zmodyfikowaną soję. – Błyskawiczne kakao.

Produkty z E-621 lub glutaminianem monosodowym. Wystarczy zdjąć produkt z półki i przeczytać jego skład. Jeśli wśród składników znajdziesz wzmacniacz smaku, glutaminian sodu, możesz odłożyć produkt z powrotem! Jest teraz dodawany wszędzie. Dokonaj wyboru na korzyść naturalnych produktów i przypraw: soli, pieprzu, cukru buraczanego i tak dalej.

Sztuczne słodziki.

Jeden pojemnik może zastąpić do 12 kg cukru! Ale to nie znaczy, że są zdrowe. Czując słodki smak, organizm spodziewa się dawki węglowodanów, ale tak się nie dzieje, jeśli jesz słodycze ze sztucznymi środkami słodzącymi. W ten sposób organizm narusza swoją normalną funkcję wchłaniania węglowodanów i zwiększa głód. Nie używaj sztucznych słodzików!

Solony śledź w plastikowym opakowaniu. Takie produkty powinny być przechowywane bezpośrednio w oleju i tylko w oleju. Nic innego nie może utrzymać świeżości śledzia. Wybierając produkt, zwróć uwagę na opakowanie i jego zawartość. Jeśli w opakowaniu nie ma oleju, do ryby dodano urotropinę.

Błyskawiczne płatki zbożowe lub o syntetycznych smakach i barwnikach. W szczególności mówimy o produktach, które zawierają dodatki identyczne z naturalnymi. Substancje te mają smak i zapach owoców, ale w rzeczywistości nie ma w nich nic naturalnego.

Cukierki karmelowe “berbaris”. Takie cukierki mogą nawet spalić obrus na stole. Aby się upewnić, zwilż go wodą i pozostaw na chwilę na tkaninie. Koncentrat zawarty w słodyczach może również przepalić plastik. Czy potrafisz sobie wyobrazić, co może się stać z twoim żołądkiem?

Tłuszcze trans. Staraj się nie kupować oleju niskiej jakości o zawartości tłuszczu mniejszej niż 72,5%. Zawartość tłuszczu w naturalnym oleju nie może być mniejsza niż 82,5%. Jeśli nie znajdziesz takiego oleju, lepiej wybrać tłuszcze roślinne.

Solony czerwony kawior. Podobnie jak śledzie, nie może być zbyt długo przechowywany. Czerwony kawior o długim okresie trwałości może oznaczać, iż użyto konserwantów.

Płatki kukurydziane i płatki zbożowe. Często do produkcji tych produktów używa się słodzików. W temperaturze 140 stopni Celsjusza, w której trwa proces produkcyjny używa się niebezpiecznego słodzika E 952.

Marmolada. Ten kolorowy przysmak nie jest już wytwarzany z owoców, jest produktem przemysłu chemicznego, więc spożywanie marmolady jest niebezpieczne dla zdrowia. Myślę, że od dziś będziesz bardziej świadoma podczas zakupów. Najważniejsze jest, aby nie ulegać sztuczkom marketingowym.