10 najbardziej kreatywnych i niesamowitych rzeźb i posągów z całego świata

Założymy się, że zauważyłaś, że prawie każde miasto ma swoje piękne rzeźby lub posągi, zwykle umieszczane na ulicach lub placach miasta. Niektóre z nich są dość proste. Inne jednak mogą być niezwykle atrakcyjne i wymagające.

Najstarsza znana rzeźba, zwana „Wenus” autorstwa Hole Felsa, pochodzi z okresu od 33 000 do 38 000 pne. Sztuka rzeźbiarska bardzo się od tego czasu zmieniła. Jeśli początkowo ten rodzaj sztuki służył do przedstawiania otaczającego świata, to szybko stał się sposobem na oddawanie czci bogom, a później, w dobie sztuki klasycznej, utrwalaniem pamięci o sławnych ludziach.
Nowoczesne rzeźby mogą odtworzyć ideę, a nie tylko przedmiot lub żywą istotę, mogą przybierać dziwaczne formy i być wykonane z absolutnie dowolnego materiału, jaki można sobie wyobrazić.

Dziś przyjrzymy się 10 najbardziej kreatywnym słynnym rzeźbom i posągom z całego świata. Niektóre z nich są stare, niektóre to współczesne dzieła sztuki, ale wszystkie są absolutnie niesamowite.

Paige Bradley, Nowy Jork, USA

Wróżka tańcząca z dmuchawcem – Robin White, Wielka Brytania

Kolos z Florencji, Włochy

Miłość – Aleksander Miłow

Niesamowita, ważąca 1320 ton statua chińskiego Boga wojny

Mustangi, Robert Glenn, Las Colinas, Teksas, USA

Erwin Laurent Herve, Budapeszt, Węgry

Glarus Hand Of Care, Szwajcaria

Rzeźba Wolności, Zenon Frudakis, Filadelfia, Pensylwania, USA

Siła natury, Lorenzo Quinn

Autor rzeźby, Lorenzo Quinn, stwierdził w wywiadzie, że pomysł stworzenia tej pracy przyszedł mu do głowy po wizycie w Tajlandii, jakiś czas po tamtym 26 grudnia 2004 roku, kiedy ogromne tsunami nawiedziło południowo-wschodnie wybrzeże Azji.

„My, ludzie, myślimy o sobie jako o najwyższych istotach, które mają absolutną kontrolę nad naszym przeznaczeniem i otoczeniem. Żyjemy w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, tylko po to, by obudzić nas gniew Matki Natury. Po obejrzeniu zniszczonego przez huragan wybrzeża Tajlandii, które nawiedziło południowe stany, postanowiłem stworzyć rzeźbę poświęconą Matce Naturze” – mówi Lorenzo Quinn.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!