10 modowych sztuczek, aby wyglądać szczuplej tego lata

Plan pod kryptonimem „zacznij chudnąć w poniedziałek” sromotnie się nie powiódł, jak zwykle nie ma absolutnie czasu ani energii na siłownię, a lato zbliża się wielkimi krokami. Czy można pilnie schudnąć przed jego rozpoczęciem? Z wizualnego punktu widzenia jest całkiem dobrze, jeśli odpowiednio zorganizujesz swoją garderobę. Oto 10 sztuczek odchudzających, które naprawdę działają.

Asymetria

Asymetryczna spódnica, niczym sukienka kopertowa, dzięki krojom idealnie dopasowuje się do sylwetki. Skupiają się na talii, wygładzają objętość w biodrach, a także efektownie podkreśla dekolt.

Dekolt w serek

Taki dekolt wizualnie rozciąga szyję, a wraz z nią całą sylwetkę jako całość. Dzięki tej inteligencji, harmonii efekt jest widoczny gołym okiem.

Dodatkowo bluzki, topy i t-shirty z geometrycznym kołnierzem idealnie dopasowują się do każdej sylwetki.

Monochromatyczność

Monochromatyczny wygląd nie będzie nudny, jeśli połączysz rzeczy o podobnych odcieniach. Strój w jednym tonacji stworzy ubiór, który wyszczupli.

Pion

Nawiasem mówiąc, o pionie. Koszula podwinięta do połowy, wydłużona kamizelka lub rozrzucona marynarka, wszelkiego rodzaju szwy, paski, zakładki – to wszystko naprawdę działa na rzecz harmonii.

Gołe nadgarstki

Aby kobieta wyglądała lekko, styliści odradzają chowanie nadgarstków pod warstwami materiału. Dlatego lepiej podwinąć długie rękawy kardiganu, kurtki lub koszuli.

Kontrast kolorów

 Łatwo jest stworzyć odpowiednie proporcje z łączeniem kolorów, na przykład jasne wstawki w talii sprawią, że będzie ona o kilka centymetrów węższa.

Małe nadruki

Każdy nadruk tworzy złudzenie optyczne. Duży – kwiaty, centki, panterki – dodają dodatkowe kilogramy, a małe wręcz przeciwnie, usuwają je.

Jeśli chcesz wyglądać przynajmniej jak M z L, powinnaś wybrać minimalistyczną sukienkę w kropki lub sukienkę w paski.

Otwarte buty

Kobiety z długimi nogami mogą nawet wydawać się niskie, jeśli dobierzesz nie odpowiednie buty. I nie chodzi tu wcale o obcasy. Ale ważny jest spiczasty palec i brak grubych pasów. Najlepszym wyborem jest cienki lub całkowicie przezroczysty pasek. No i oczywiście szpilki jak zwykle wypadły poza konkurencję.

Dobór akcesoriów

Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, czyli akcesoriach. A to oznacza, że ​​torba odgrywa również ważną rolę w wizerunku.

Może zarówno zmniejszyć, jak i zwiększyć objętość. Torby o średniej wielkości ramkach niejako podnoszą sylwetkę i zmniejszają optycznie. 

Długa biżuteria

Nawiasem mówiąc, kolczyki należy również zastąpić bardziej wydłużonymi opcjami.

Wydaje się, że nie ma w tych zasadach nic szczególnego, ale naprawdę działają. Kto nie wierzy – łatwo to sprawdzić!