10 modnych asymetrycznych fryzur w tym sezonie!

Asymetria to klucz do modnego, kobiecego i ponętnego wyglądu. Jeśli chcesz się wyróżnić, nie wyglądając nie na miejscu i prowokując, zrób asymetryczną fryzurę. Taka fryzura nigdy nie pozostanie niezauważona.

Fryzury z asymetrycznymi grzywkami rekompensują brak objętości i dodają włosom świeżości i wyrafinowania. A ich swobodny i niedbały styl uchroni Cię przed najbardziej uderzającym przejawem starości – konserwatyzmem i nadmierną dbałością o szczegóły, czyli pedantycznym i nudnym spojrzeniem.

Asymetryczny bob

Asymetryczne fryzury na krótkie włosy są jednocześnie odważne i stylowe. Taka fryzura koryguje owal twarzy, maskuje niedoskonałości skóry, dodaje objętości włosom. Asymetryczny bob nadaje się zarówno do grubych, jak i cienkich włosów, i wygląda bajecznie nawet po 50 roku życia, rozmywając zmarszczki i inne oznaki starzenia.

Asymetryczna fryzura pixie

Jaka fryzura dla kobiet może być bardziej praktyczna i łatwiejsza do ułożenia niż fryzura pixie? Pixie świetnie wygląda zarówno na młodych, jak i starszych kobietach, zarówno w strojach biurowych, jak i wieczorowych, blondynkach i brunetkach. A nawet kobiety z siwymi włosami. Nawiasem mówiąc, taka fryzura to prawdziwy skarb dla pań o cienkich i rzadkich włosach, ponieważ dodaje objętości włosom. 

Asymetryczny retro bob

Fryzura rzadko spotykana dzisiaj, ale popularna w latach 90-tych. Podstawowa zasada jest prosta: krótkie nitki włosów z przodu i długie z tyłu. Wszystko inne jest według własnego uznania. W nowoczesnej wersji kobiety robią grzywki na bok. Taka fryzura wygląda modnie, stylowo i autentycznie. A co najważniejsze, nie wymaga aranżacji. 

Asymetryczna fryzura warstwowa

Niespokojne kosmyki włosów to świetny sposób na zwiększenie objętości fryzury i stworzenie wrażenia grubszych, bardziej obszernych włosów. Warstwowy układ, z długimi pasmami włosów z przodu i krótkimi z tyłu (lub odwrotnie), kompensuje brak objętości i wyrównuje kontur twarzy. A niedbały wygląd pasm, które są ułożone etapami, sprawia, że ​​są one wizualnie grubsze i gęstsze.

Asymetryczna fryzura

Ta fryzura jest uważana za modną, wyrafinowaną i kobiecą fryzurę. Ale niewiele pań wie, że kobiety wzięły ją od mężczyzn i uczyniły ją bardziej wdzięcznym. Nie wymaga stylizacji i charakteryzuje się płynnymi przejściami, zaokrąglonymi pasmami oraz prostymi lub asymetrycznymi grzywkami. Fryzura wygląda wręcz spektakularnie na kobietach, które mają długie, pełne wdzięku szyje i delikatne rysy twarzy. Ale pożądany efekt uzyskasz tylko wtedy, gdy masz proste włosy.

Asymetryczny bob

Asymetryczna fryzura bobowa wygląda świeżo, kobieco i elegancko. Ale żeby osiągnąć ten efekt, twoje włosy muszą być w idealnym stanie. Fryzurę można nosić zarówno z grzywką, jak i bez. Doskonale oprawia owal twarzy, odmładza twarz i dodaje świeżości całemu spojrzeniu. Istnieje wiele odmian tej fryzury, ale polecamy wersję z grzywką, ponieważ ukrywa zmarszczki na czole.

Asymetryczna Aurora

Fryzura Aurora, łatwo ją rozpoznać. Przypomina kaskadową fryzurę na długie włosy, ale wygląda bardziej spektakularnie ze względu na objętość. W przeciwieństwie do kaskadowej fryzury, fryzura aurora ma bardziej wyrazisty kontur, elegancko podkreśla owal twarzy i kończy się niechlujnymi pasmami z tyłu, które dodają fryzurze zalotnego akcentu. Fryzura pasuje do każdej kobiety, niezależnie od wieku, kształtu twarzy czy stanu skóry.

Asymetryczna rozczochrana fryzura

Taka fryzura daje dużą wygodę posiadaczce takich włosów i nie wymaga układania, ponieważ włosy domyślnie są potargane. Wystarczy trochę zwilżyć włosy i spryskać odrobiną utrwalacza. Fryzura jest praktyczna, wygodna, wszechstronna, łatwa w układaniu.

Asymetryczny pixie-bob

Pielęgnacja i stylizacja długich włosów zajmuje dużo czasu, a w warunkach szybkiego tempa współczesnego życia coraz więcej kobiet porzuca długie włosy na rzecz krótkich, obszernych fryzur, które dodają świeżości ich wizerunkowi. Objętość na włosach i u nasady, wydłużone grzywki, płynne przejścia – wszystko to sprawia, że ​​pixie jest standardową fryzurą po 50 latach.

Strzyżenie kaskadowe

Długość przednich pasemek dobrze maskuje zmarszczki na szyi i czole oraz dokładnie koryguje owal twarzy. A lekko potargane końce dodają twarzy wyrazistości i energii, odmładzając jej wygląd. Taka fryzura wygląda dobrze zarówno z grzywką, jak i bez grzywki.