10 mitów o urodzie, które sprawiają, że wyglądamy gorzej!

Młoda, stonowana skóra, lśniące oczy, jedwabiste włosy… każda kobieta marzy o byciu piękną, jak bohaterka hollywoodzkiego filmu. Niestety przestrzeganie popularnych porad kosmetycznych nie zawsze prowadzi do pożądanego rezultatu.

Dziś redakcja Tafun przybliży Wam popularne mity o urodzie, które sprawiają, że kobiety wyglądają gorzej.

Mit nr. 1 – Makijaż jest szkodliwy dla Twojej skóry

Tak naprawdę to nie makijaż jako taki jest szkodliwy dla skóry, ale indywidualne praktyki go stosujące. Na przykład, jeśli nie zrobisz demakijażu przed pójściem spać, rano ryzykujesz, że obudzisz się z opuchniętą twarzą. Puder i podkład zatykają pory i powodują wypryski. Twoja skóra twarzy musi „oddychać” w nocy. Dlatego jeśli nie usuniesz kosmetyku w nocy, nie otrzyma on tlenu niezbędnego do odnowy komórkowej.

Mit nr. 2 – Jeśli produkt kosmetyczny jest oznaczony jako „hipoalergiczny”, jest nieszkodliwy

Popularny mit. W rzeczywistości obecność takiego znaku wskazuje na brak w produkcie popularnych alergenów, na przykład alkoholu. Dlatego jeśli nie masz 100% pewności, że pojedynczy składnik produktu kosmetycznego nie wywoła u Ciebie niepożądanej reakcji, lepiej go nie używać. Ponadto przy wyborze kosmetyków należy przede wszystkim kierować się rodzajem skóry.

Mit nr. 3 – Stosowanie kremów nawilżających może pomóc pozbyć się zmarszczek

Nie, kremy nawilżające nie pomagają usunąć zmarszczek. Ale pomagają zapobiegać ich występowaniu. Faktem jest, że składniki takich środków nie wnikają głęboko w skórę właściwą, dlatego nie mogą wygładzić istniejących fałdów skóry. Poprawiają jednak kondycję górnej warstwy skóry twarzy. Dlatego jeśli chcesz zachować gładkość i elastyczność skóry, systematycznie aplikuj na nią krem ​​nawilżający, najlepiej od najmłodszych lat.

Mit nr. 4 – Skóra przyzwyczaja się do niektórych marek kosmetyków, przez co z czasem tracą one na swojej skuteczności

To nie jest prawda. Jeśli jakiś kosmetyk Ci odpowiada, używaj go dalej. W pogoni za najlepszym rezultatem ludzie często zaczynają zmieniać kosmetyki, nie myśląc, że jest to szkodliwe.

Mit nr. 5 – Picie dużej ilości wody może pomóc w zapobieganiu zmarszczkom.

Mit ten stał się popularny dzięki celebrytom, którzy twierdzili, że sekret ich młodości tkwi w piciu dużej ilości czystej wody. W rzeczywistości nie ma ani jednego badania naukowego, którego wyniki potwierdziłyby ten fakt. Tak, woda jest bardzo zdrowa, ale jej picie nie może cofnąć czasu i wygładzić zmarszczek, nawet jeśli pije się ją w litrach.

Mit nr. 6 – Oparzenia słoneczne pomagają wysuszyć skórę i pozbyć się trądziku

Tak, światło ultrafioletowe wysusza naskórek. Jednak efekt jest krótkotrwały. Skóra twarzy wystawiona na ten wpływ zaczyna aktywnie wytwarzać sebum, które może zatykać pory. Ponadto naukowcy z Uniwersytetu Harvarda wykazali, że opalanie bez użycia sprzętu ochronnego może prowadzić do alergii na słońce. W rezultacie pojawią się nowe wysypki.

Mit nr. 7 – Przydatne jest nakładanie lodu na skórę tłustą

Lód w kontakcie ze skórą może prowadzić do pojawienia się na niej pajączków i obrzęków. Ponadto gruczoły łojowe pod wpływem niskich temperatur znacznie się zwężają i zapadają, w wyniku czego skóra właściwa wysycha i pęka.

Mit nr. 8 – Usuwanie pieprzyków jest niebezpieczne

Czym są pieprzyki? Są to małe, zabarwione nacieki na skórze. Występują w różnych rozmiarach i kolorach, ale większość z nich jest całkowicie bezpieczna. Jednak niektóre duże pieprzyki mogą z czasem przekształcić się w czerniaki i zaleca się ich usunięcie. Odbywa się to w specjalistycznej klinice przez dermatologa.

Mit nr. 9 – Piękna opalenizna to oznaka zdrowej skóry

W rzeczywistości ciemnienie skóry pod wpływem promieniowania ultrafioletowego jest naturalną reakcją. Nie jest związany ze zdrowiem skóry ani niezdrową skórą. Ponadto wykazano, że zbyt duża ekspozycja na słońce może wywołać raka skóry. I nie zapominajmy, że miłośnicy solarium częściej wykazują oznaki starzenia.

Mit nr. 10 – Jeśli regularnie przycinasz włosy, będą rosły szybciej.

W rzeczywistości, jeśli regularnie przycinasz włosy, będą wyglądać zdrowiej i mocniej. Również ta procedura pozwoli uniknąć ich kruchości i przedwczesnej utraty. Ale strzyżenie w żaden sposób nie wpływa na wzrost włosów.

Czytaj także: Dlaczego stylowe kobiety nie noszą złotej biżuterii?