10 lat młodszy: 3 maseczek oczyszczających do twarzy z sody oczyszczonej

ZALETY SODY OCZYSZCZONEJ W PIELĘGNACJI SKÓRY

Od jakiegoś czasu zacząłem wierzyć, że soda oczyszczona to prawdziwe uniwersalne panaceum. Niektórzy twierdzą, że może nawet leczyć raka. W każdym razie jasne jest, że substancja ta ma wiele zastosowań do gotowania, czyszczenia i jako lek, a ostatnio była używana w produktach kosmetycznych. Niedawno okazało się, że soda oczyszczona może zdziałać cuda na skórze, zwłaszcza problematycznej. Jeśli chcesz wiedzieć, jak radzić sobie z trądzikiem lub odmłodzić twarz, obejrzyj ten film do końca.

Soda oczyszczona działa przeciwzapalnie. Z łatwością usuwa trądzik, wysusza skórę i nadaje jej matowy wygląd.

Soda zmiękcza, dzięki czemu można ją stosować do oczyszczania twarzy. Kompresy z roztworu sody zmniejszają swędzenie z powodu alergii lub ukąszenia owadów, a także dobrze radzi sobie z obrzękami.

Soda jest również używana do tworzenia domowych peelingów, maseczek i roztworów do okładów. Ale pamiętaj, że soda oczyszczona nie nadaje się do codziennej pielęgnacji, ponieważ jest dość agresywna i może wysuszać skórę. Optymalne jest stosowanie przepisów z sodą nie częściej niż raz w tygodniu.

Soda, jak każdy inny produkt, może wywołać reakcję alergiczną, dlatego używając jej po raz pierwszy należy sprawdzić reakcję skóry na niewielkim obszarze. I nie nakładaj jej blisko oczu!

Drobne ziarna sody są doskonałym peelingiem. Dobrze zmiękcza górną warstwę rogową naskórka, w wyniku ruchów okrężnych usuwa martwe komórki naskórka. Efekt peelingu jest imponujący.

Mycie sodą oczyszczoną

Skórę tłustą i mieszaną można czyścić raz w tygodniu roztworem sody – 1 łyżeczka. Wymieszaj sodę w szklance ciepłej wody. Ten roztwór należy użyć przed snem.

Lekarstwo na obrzęki pod oczami:

Tutaj należy zachować szczególną ostrożność, bo tak jak powiedziałem wcześniej soda wysusza, a skóra powiek jest bardzo delikatna.

Ważne jest, aby soda nie dostała się do błony śluzowej oka, i aby nie spowodować podrażnienia.

Wymieszaj szczyptę sody w pół szklanki wody, nałóż kompresy na 5 minut. Metoda nie może być używana często, tylko w nagłych wypadkach!

Na koniec przygotowałem 3 maseczki z sody oczyszczonej, które zdziałają cuda na Twojej skórze!

Maska 1.

1 łyżkę sody wymieszaj z 1 łyżką miodu. Nakładać na skórę okrężnymi ruchami, po 2 minutach spłukać chłodną wodą – maseczka łagodzi stany zapalne i odżywia.

Maska 2.

5 łyżeczek mąki lub skrobi, wymieszaj z 1 łyżeczką sody i trochę wody. Nałożyć na twarz, zmyć po 10 minutach. Maseczka zwęża pory, łagodzi stany zapalne i oczyszcza.

Maska 3.

1 łyżeczka pianki do golenia z 0,5 łyżeczki drobnej soli,  ¼ łyżeczki sody. Nałożyć na twarz i zmyć po 10 minutach. Następnie nałóż krem ​​nawilżający na skórę. Ta maska ​​pomoże pozbyć się zaskórników i rozjaśnić skórę.

Leave a Reply