10 kwiatów które przyciągają do domu szczęście i bogactwo!

Rośliny domowe to prawdziwy skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen, upiększają wnętrze i zachwycają nasze płuca, oczy i duszę. Co więcej, w wielu kulturach uważa się, że rośliny mogą przynosić szczęście, miłość i dobrobyt do domu. Zobaczmy, na które rośliny musisz zwrócić uwagę, aby przynieść pieniądze i szczęście do swojego domu!

1. Fiołek afrykański

Ta kwitnąca roślina jest również nazywana „kwiatem świata”. I nie na próżno, bo fiołek wnosi do domu spokój i dobre samopoczucie. Fiołek afrykański może pomóc w zmniejszeniu stresu w Twoim domu. Białe kwiaty pozytywnie wpływają na relacje z dziećmi, a niebieskie wywołują głód kreatywności.

2. Zamioculcas

I nie bój się tego zawiłego imienia, ponieważ ten kwiat nazywa się „drzewem dolara”. Roślina ozdobna ma błyszczące, podłużne liście i może osiągać duże rozmiary. Jednocześnie zamioculcas nie tylko doskonale pasuje do każdego wnętrza, ale także oczyszcza powietrze.

3. Chlorophytum

Chlorophytum jest przyjemny dla oka, łagodzi niepokój, a także przynosi szczęście do domu i przyciąga szczęście w życiu osobistym. Polecany dla osób ze skłonnością do depresji. Kolejna zaleta chlorophytum: bezpretensjonalna pielęgnacja i dobre czyszczenie powietrza.

4. Dracena

Ta palma domowa jest również uważana za pomyślną roślinę doniczkową. We florystyce jest symbolem szczęścia i determinacji. Jej liście mają tendencję do wznoszenia się, co oznacza, że ​​roślina dodaje pewności siebie właścicielowi i pomaga w osiąganiu celów. Mówią, że jeśli draceny dobrze zakorzenią się w domu, czekają na ciebie zmiany na lepsze.

5. Figowiec Benjamin

Kwiat o egzotycznej nazwie w Azji jest uważany za symbol dobrobytu rodziny. Przedstawienie tej rośliny jest jak życzenie powodzenia w życiu. Orientalne znaki mówią: figowiec pomaga parze bez dzieci mieć dziecko. A jeśli zakopiesz monetę w doniczce z rośliną i odpowiednio zaopiekujesz się swoim zielonym przyjacielem, wtedy wraz wzrośnie dobrobyt finansowy.

6. Grubosz

W Ameryce Łacińskiej panuje przekonanie, że kwiat Grubosza, zwany także drzewem pieniędzy, przyciąga dobrobyt i dobrobyt materialny. Co więcej, Grubosz jest jedną z nielicznych roślin wchodzących w skład praktyki Feng Shui, która polega na wyborze najlepszego miejsca dla każdego obiektu w domu, tak abyś żył w harmonii i dobrobycie.

7. Maranta

Ta piękna roślina o dużych liściach pomaga uniknąć konfliktów między członkami rodziny i wysublimować negatywną energię. Maranta ma ciekawą cechę: jej liście zwijają się o zmroku. W ten sposób daje spokój całemu domowi.

8. Anturium

Ten spektakularny kwiat o jaskrawoczerwonych płatkach polecany jest dla osób, które marzą o odnalezieniu bratniej duszy. Anthurium przyciąga do domu rodzinne szczęście, harmonię i miłość.

9. Spathiphyllum

Skrzydłokwiat to symbol kobiecego szczęścia. Roślina przyciąga szczęście i szczęście w związkach. Jest również uważany za wskaźnik atmosfery w domu. Jeśli spathiphyllum jest letargiczne, oznacza to, że nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na problemy w rodzinie. A jeśli kwiat rośnie energicznie i emanuje delikatnym aromatem, jest wygodny wśród życzliwych ludzi. Ważna jest również pielęgnacja kwiatów.

10. Pelargonia

Roślina ta służy jako ochrona przed złym okiem, intruzami i zazdrością. Czerwone kwiaty geranium zapobiegają konfliktom w domu, białe leczą bezsenność, a różowe przyciągają miłość. Ponadto geranium oczyszcza powietrze, a jego luksusowy kolor poprawia nastrój.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej