10 głównych znaków, które czynią cię stereotypową ciotką

Czy zauważyłeś, że czasami kobiety, które są dobrze zorientowane w trendach mody i nie mają nic przeciwko plotkowaniu o wyglądzie gwiazd Hollywood i efektownych kobiet, w żadnym wypadku nie są wzorem do naśladowania? Ale faktem jest, że popełniają błędy, które mogą zmienić modną piękność w stereotypową ciotkę bez określonego wieku.

Nosisz za dużo złota

Nie zaniedbuj srebra i biżuterii, obawiając się, że znacznie obniży to twój status.

Cóż, złoto jest cudowne, ale musisz wiedzieć, kiedy przestać.

Nie masz podstawowej garderoby

Jeśli każdego ranka pojawia się pomysł, że ubrań jest dużo, ale nie ma w co się ubrać, to dlatego, że w szafie nie ma najważniejszej rzeczy – podstawowych modeli, na których budowany jest pożądany wygląd.

A rzeczy o niezrozumiałym kroju i niewyobrażalnych kolorach noszone na chybił trafił natychmiast zamienią cię w stereotypową ciotką.

Boisz się eksperymentować ze stylem?

Obstawiając wyłącznie klasykę (góra biała lub neutralna, dół ciemny) myślisz, że taki strój zawsze Ci pomoże. Jednak ciągłe przestrzeganie wyłącznie tej zasady jest nudne.

Uzupełnij swoją nudną garderobę o bluzki i spodnie w nowych fasonach i kolorach.

Wierzysz w modowe mity?

Czy uważasz, że moda to dyktator, który wymaga bezwarunkowego posłuszeństwa, buty powinny być w tonacji z torbą, dżinsy nie są godne kobiet po 30. roku życia, a więcej niż trzy kolory w ubraniach wywołają dysonans?

Nie bądź taka wybredna. Eksperymenty są dziś w modzie!

Nie wiesz jak nosić dodatki?

Dodatki są wykończeniem Twojego wyglądu. Nie posuwaj się do skrajności, ani nie odmawiaj ich, ani nie wieszaj się z całą zawartością drogocennego pudełka.

Postępuj zgodnie z radą Coco Chanel – zdejmij ostatnią z wybranej biżuterii. Bransoletka, kolczyki i pierścionek – wystarczy.

Nosisz bezkształtne ubrania

Próbujesz ukryć się w luźnych ubraniach (nie mylić z oversize)? Dziewczyna wygląda smutno w swetrze lub sukience o niezrozumiałym rozmiarze i stylu, szczególnie w połączeniu z dżinsami.

Nie wiesz jak dobrać odpowiednie buty?

Koturny i wydłużone szpilki to już przeszłość. Zwróć uwagę na modele „męskie”, buty za kolano, choppery.

Nosisz ,,złe” rajstopy

Zdecydowanie pozbądź się rajstop z brokatem, koronek oraz rajstop imitujących pończochy z podwiązkami.

Te fantazyjne opcje są beznadziejnie przestarzałe i powodują dezorientację wśród ogółu społeczeństwa.

Nie zwracasz uwagi na swoje włosy…

„Nogi i głowa tworzą kobietę” – mówi przysłowie.

Nasza strona opisuje wiele prostych, ale pięknych fryzur, metod koloryzacji i stylizacji. Chętnie dzielimy się z naszymi Czytelniczkami znanymi nam sekretami piękna.

Czy rozpoznałaś siebie w przynajmniej jednym z akapitów? Coś pilnie wymaga zmiany! Natychmiast sprawdź swoją garderobę, przejrzyj biżuterię i nie zapomnij o butach. Każdy element stroju powinien być przemyślany w najdrobniejszym szczególe. To jedyny sposób na uzyskanie eleganckiego wyglądu bez konieczności posiadania drogich drobiazgów i biżuterii.