10 fryzur z grzywką, idealnej do okrągłej twarzy!

Niewiele kobiet może pochwalić się szczupłą sylwetką lub brakiem zbędnych kilogramów. Nadwaga może gromadzić się w różnych miejscach, ale z reguły atakuje okolice talii, policzki i owal twarzy. Dlatego wiele pulchnych kobiet szuka idealnej fryzury. I chociaż mówią, że fryzury z grzywką nie pasują do kobiet o okrągłej twarzy, to tylko mit. Oto jak dobrze mogą wyglądać!

Fryzura bob

Styliści uważają, że proste grzywki za bardzo zakrywają czoło, dzięki czemu twarz wygląda na masywną i ciężką. Dlatego zalecamy wypróbowanie asymetrycznych lub francuskich grzywek, które odsłaniają część czoła, dodając twarzy świeżości. Ale fryzura z prostą grzywką może być również dobra, jeśli dobrze pasuje do owalu twarzy, a włosy nie są zbyt gęste.

Kudłata fryzura

Taka fryzura nie wymaga układania, ponieważ włosy domyślnie są potargane. Wystarczy trochę zwilżyć włosy i spryskać odrobiną utrwalacza. Fryzura jest praktyczna, wygodna, wszechstronna, łatwa w układaniu.

Fryzura bob-carre

Unikaj symetrycznych i klasycznych fryzur, takich jak kwadratowa fryzura. Wyraźne linie kończące się na brodzie przenoszą uwagę na policzki i podwójny podbródek. Taka fryzura wcale ci nie przynosi korzyści. Kobiety o okrągłej twarzy nadają się do warstwowych fryzur z asymetrycznymi grzywkami.

Fryzura pixie

Strzyżenie “na mokro” też nie jest najlepszym pomysłem. Podkreśla policzki, podwójny podbródek i wysmukla rysy twarzy. Naszą sugestią jest porzucenie tego stylu na rzecz zwiewnych i lekko niechlujnych fryzur, które rozrzedzają pełnię twarzy. Na przykład na korzyść fryzury pixie z asymetryczną grzywką. Taka fryzura wygląda świeżo, stylowo i współcześnie.

Fryzury średniej długości

A jednak styliści uważają, że fryzury dla średnich i długich włosów wyglądają lepiej u pulchnych kobiet niż fryzury krótkie. Długie włosy po obu stronach twarzy tworzą pionowe linie, które sprawiają, że twarz staje się cieńsza, ramiona węższe, a figura bardziej zgrabna. A asymetryczne grzywki sprawiają, że fryzura jest bardziej wszechstronna.