10 filmów z kobietami, które zmieniły się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia

Kinematografia to sztuka, którą wszyscy pokochaliśmy. Dobry film wzbogaca Cię moralnie, psychicznie i emocjonalnie. Jest jak jaskinia pełna złota, z której każdy bierze tyle, ile może unieść na ramionach. A jednym z najpopularniejszych trików w kinematografii jest przemiana bohaterki z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Jeśli lubisz taki gatunek filmów, oto 10 filmów, które musisz zobaczyć.

1. Diabeł ubiera się u Prady (2006) – film o tym, jak młoda kobieta z prowincji zostaje asystentką projektanta mody i szybko uświadamia sobie, że jej szefem jest sam diabeł.

2. Licealistki z Beverly Hills (1995) – Tai Frasier, zwyczajna, niczym się nie wyróżniająca dziewczyna, zaprzyjaźnia się z Cher Horowitz, bogatą, popularną i atrakcyjną nastolatką, absolutną królową szkoły.

3. Szkoła sobotnia (1985) –  Pięciu licealistów z różnych grup społecznych, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego, zmuszeni są spędzać każdą sobotę w areszcie, razem w tej samej sali. Wśród nich jest Allison Reynolds, niepewna siebie nastolatka.

4. Teen Spirit (2011) –  Amber, popularna i złośliwa dziewczyna, zostaje porażona prądem przed balem. Umiera, ale nie może dostać się do nieba, dopóki nie obieca, że ​​pomoże najbardziej niepopularnej dziewczynie w szkole zostać królową balu.

5. Piękno (1990) –  klasyka gatunku, opowiadająca o tym, jak łatwo obyczajowy Kopciuszek spotyka bogatego i dobrze wychowanego człowieka i ma szansę zacząć wszystko od nowa. Jedna z lepszych komedii romantycznych lat 90.

6. Miss Secret Agent (2000) – Fabuła kręci się wokół Gracie Hart – zwyczajnej pracowniczki FBI, która z woli losu zostaje zmuszona do zostania tajną agentką i wzięcia udziału w prestiżowym dorocznym konkursie Miss America.

7. My Fair Lady (1964) – Słynny profesor uniwersytecki Henry Higgins założył się ze swoim przyjacielem, że może nauczyć prostą kobietę z kwiaciarni prawidłowej mowy i dobrych manier i przedstawić ją jako prawdziwą damę.

8. The Fierce Princess (2001) – Mia Thermopolis, nieśmiała nastolatka z San Francisco zostaje przeniesiona do innego świata, gdzie budzi się jako prawdziwa księżniczka. Jako spadkobierczyni tronu Genovii, małego europejskiego księstwa, jest zmuszona przystosować się do tej roli.

9. Prawdziwy pocałunek (1999) – Josie Geller chce więcej od życia. Młoda kobieta pracuje w najbardziej szanowanej gazecie, jest utalentowana w swojej pracy, ale zupełnie nieaktualna jeśli chodzi o życie osobiste. W wieku 25 lat Josie nigdy nie była w poważnym związku z mężczyzną i nigdy się nie całowała. 

10. Cudowna dziewczyna (1999) – Zack Siler, najpopularniejszy chłopak w szkole, zastanawia się, z kim pójdzie na bal maturalny. Zakłada się z przyjacielem, że uda mu się zamienić najzwyklejszą dziewczynę w prawdziwą królową wieczoru.