10 emocjonalnych kotów: ich mimika jest po prostu niesamowita!

Zwierzęta mogą doświadczać różnych uczuć i emocji. Potrafią zawierać przyjaźnie, złościć się i być szczęśliwymi istotami. Bardzo często na twarzach kotów widać wszystkie emocje, jakie odczuwa zwierzę. W końcu nasi mniejsi przyjaciele nie są w stanie udawać. Gestami i mimiką pyszczka pokazują swój najprawdziwszy stan umysłu.

W ten sposób właścicielom łatwo jest zrozumieć swoje zwierzęta. Czasami wystarczy jedno spojrzenie kota, aby zrozumieć, czego chce. Czasami cię przerażają, a czasami roztapiają cię swoją słodyczą.

Na przykład ta kotka pokazała na pozór, że jest bardzo surowa. Czworonożny przyjaciel najwyraźniej nie chciał być fotografowany i być może właśnie się obudził. Ale jego spojrzenie dokładnie opisuje jego gniew w tej chwili.

Koty często robią psikusy w domu. Mogą rozerwać zasłony lub podrapać meble. Chociaż po popełnionych czynach czują się winni. Na tym zdjęciu ten zwierzak również wyraźnie żałuje swoich działań. W każdym razie jego mimika „mówi” o tym wymownie.

Zadziwienie i strach – oto czym żyje ten czworonożny przyjaciel. A wszystkie jego wyrazy twarzy odbijają się na jego pysku. Chociaż jego przyjaciel jest wyraźnie spokojny i zadowolony.

Koty wpadają w złość, gdy są urażone, a nawet wtedy, gdy są głodne. Całym swoim wyglądem pokazują właścicielowi swoje uczucia. Najważniejsze jest, aby nauczyć się rozumieć ich mimikę.

Zwierzęta są w stanie współczuć właścicielowi jednym spojrzeniem. Koty potrafią konstruować taką mimikę, że od razu chce się im współczuć i przytulić. Rozszerzone źrenice i zamknięte usta wskazują na wielką miłość zwierzaka lub prośbę, którą chce wyrazić.

Kiedy kot jest szczęśliwy, świadczą o tym wszystkie jego gesty. Senne mruczenie i lizanie wskazuje, że jest najedzony i gotowy do spania.

Uchwycenie uśmiechniętego kota aparatem to prawdziwy sukces. To zwierzątko swoją mimiką pokazuje, jakie jest szczęśliwe i wesołe.

A oto kolejny uśmiechnięty kot cieszący się przyjemnością snu. Po jego mimice widać, że dobrze się bawi.

Ten rudy kot wyraźnie sprzeciwia się dotykaniu i głaskaniu. Rozwarte usta i szeroko otwarte oczy wskazują, że w tym momencie najlepiej zostawić go w spokoju.

Nieśmiałość i ledwo widoczny uśmiech – koty potrafią nawet łączyć obie emocje na raz. Po pojawieniu się tego zwierzaka od razu widać, że ma on skromny i nieśmiały charakter.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!