10 drogich rzeczy, które pomogą Ci zaoszczędzić!

Lepiej zapłacić dużo za naprawdę dobry produkt, niż trochę zapłacić za coś, co jutro zepsuje. Oto 10 rzeczy, które kosztują garść pieniędzy, ale w pełni uzasadniają cenę.

1. Płyta indukcyjna

Płyty indukcyjne są droższe niż zwykłe płyty elektryczne lub gazowe. Ale są bardziej wydajne dzięki falom elektromagnetycznym, które działają bezpośrednio na patelnię. W ten sposób 84% energii jest zużywane na ogrzanie naczynia, a nie powietrza. Dla porównania klasyczna płyta elektryczna zużywa 68% energii na podgrzanie garnka, a płyta gazowa tylko 41%. Ponadto płyta indukcyjna jest łatwa w montażu, łatwa do czyszczenia i ma ładny design.

2. Zamrażarka

Niektórzy rezygnują z zamrażarki, aby zaoszczędzić na energii elektrycznej. Ale zamrażarka nie zużywa dużo prądu i pozwoli Ci kupować produkty ze zniżką lub hurtowo, bez obaw, że jedzenie może się zepsuć.

3. Żarówki LED

Tak, są droższe od klasycznych żarówek, ale zużywają o 75% mniej energii elektrycznej i mają 25-krotnie dłuższą żywotność.

4. Okna termoizolacyjne

Na ich wewnętrzną powierzchnię nakładana jest ochronna warstwa tlenku srebra, który odbija ciepło, a między taflami szkła pompowane są gazy obojętne, takie jak krypton i argon. Dzięki nim transfer ciepła zostaje zmniejszony o 30-50%, co pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu (zima) i energii elektrycznej (lato, jeśli masz klimatyzator).

5. Bateria łazienkowa z termostatem

Bateria termostatu pozwala ustawić intensywność strumienia i temperaturę wody. A to oznacza oszczędność wody i elektryczności.

6. Pakowaczka próżniowa

To urządzenie pochłania powietrze z torebek z żywnością, a następnie szczelnie je zamyka. W próżni żywność dłużej pozostaje świeża i nie będziesz już musiał wyrzucać resztek jedzenia lub produktów, których nie możesz zjeść przed upływem daty ważności.

7. Suszarka do paznokci

Absolutnie niezbędny produkt dla kobiet, które uwielbiają robić manicure i obnosić się z paznokciami, kiedy tylko mają taką możliwość. W salonie zabieg kosztuje 10-15 euro, biorąc pod uwagę, że przyzwoity sprzęt, dobry do użytku domowego, kosztuje 30. Łatwo zrozumieć, że o wiele korzystniej jest kupić własną lampę.

8. Wysokiej jakości obuwie

Logika jest tak prosta, jak to tylko możliwe – lepiej zaopatrzyć się w dobre trampki, które przetrwają kilka lat, niż zmieniać je co sezon. Koszty będą podobne, ale drogie trampki są lepsze, wygodniejsze, zdrowsze i bardziej stylowe od tanich modeli.

9. Odzież wierzchnia

Jeśli kupisz kilka tanich kurtek i płaszczy na raz, możesz łatwo zmienić obraz w zależności od nastroju. Szybciej się jednak zużywają i po kilku praniach mogą stracić atrakcyjny wygląd. Zdolność ubrania do zachowania kształtu przez długi czas zwykle zależy od marki. Ale w większości przypadków nadal nosisz droższy model dłużej – co oznacza, że ​​warto wydawać pieniądze.

10. Bielizna pościelowa

Człowiek spędza jedną trzecią życia śpiąc. Sen jest niezbędny do normalnego życia biologicznego, społecznego i zawodowego. Wykazano, że uczucie świeżości pościeli stwarzają warunki do spokojnego snu. Ale aby prześcieradła były czyste, muszą być wyprane, a tania pościel psuje się po 4-5 praniach. Więcej o pościeli i jej znaczeniu pisałam w poniższym artykule.

Czytaj także: Pościel – jak często powinniśmy ją zmieniać?