10 cech zadbanych kobiet! Sprawdź, czy jesteś jedną z nich!

Niektóre kobiety wyglądają niesamowicie bez drogich ubrań, wyrafinowanych fryzur, wyrazistego makijażu, perfum i biżuterii. Nie mają w sobie nic niezwykłego, ale mimo wszystko – emanują pięknem i stąpają pewniej niż jakakolwiek modelka. Jaki jest ich sekret? Sekret tkwi w ich stosunku do własnego ciała i własnego życia. Przestrzegając kilku prostych zasad, możesz osiągać sukcesy każdego dnia.

1. Higiena ciała

Zadbana kobieta to piękna kobieta. Dlatego trzeba dbać o swoje ciało jak o oczy w głowie. Nie mówimy, żeby codziennie chodzić do salonu. Mamy na myśli podstawową pielęgnację skóry, włosów i paznokci, którą wykonuje każda szanująca się kobieta. Możesz być mniej piękna, ale jeśli będziesz zadbana, wszyscy będą Cię lubić.

2. Strzyżenie

Zadbane włosy to piękne włosy. A piękne włosy oznaczają piękną kobietę, ponieważ fryzura nadaje ton całej stylizacji. Bez zadbanych i ułożonych włosów każdy ubiór będzie wyglądał nie na miejscu i tandetnie. Modna fryzura, dostosowana do kształtu głowy, kondycji włosów i kolorytu skóry, to niepodważalny atrybut współczesnej kobiety.

3. Manicure

Zadbany manicure to przycięte, zaokrąglone paznokcie; nieskazitelne skórki, wolne od ran i resztek suchego naskórka oraz dobrze nawilżona skóra. Co do manicure – minimalizm i naturalność są dziś w modzie. Istnieje opinia, że ​​im silniejsza i bardziej niezależna kobieta, tym prostsze są jej paznokcie.

4. Zapach

Kobiety mają bliski związek z perfumami. Każdy zapach ma coś do powiedzenia. Każda nuta jest idealna dla konkretnej kobiety. A każda kobieta wyraża siebie poprzez określone perfumy. Zapach tworzy najtrwalsze skojarzenia. Dlatego znajdź dobry zapach, który Ci odpowiada i bądź gotowa na podbój wszystkich wokół.

5. Makijaż

Jeśli chodzi o makijaż – unikaj skrajności. Zbyt dużo makijażu jest złe, brak makijażu jest jeszcze gorsze. Coco Chanel powiedziała ze zdrową dawką ironii, że kobieta, która się nie maluje, ma o sobie zbyt dobre mniemanie. Dobry makijaż dodaje pewności siebie i pomaga czuć się pięknie.

6. Schludny wygląd

Ponadto strój jako całość musi być schludny. Nie trzeba ubierać się drogo i modnie. Ale ubrania muszą być czyste, wyprasowane i w dobrym guście, ponieważ nawet mały szczegół, taki jak pobrudzony but, może zepsuć cały strój. Ważne jest również, aby ubrania dobrze przylegały do ​​ciała.

7. Usta

Usta cierpią zarówno zimą z powodu mrozu i wiatru, jak i latem z powodu suchego powietrza. Co więcej, czasami gryziemy je również, gdy jesteśmy zamyśleni lub nadmiernie emocjonalni. Pozbądź się więc złych nawyków, czy to obgryzania ust, czy palenia, i zapewnij swoim ustom pielęgnację, na jaką zasługują.

8. Postawa

Prawidłowa postawa jest niemal synonimem elegancji. Wszystkie eleganckie kobiety stoją prosto jak łabędzie. Głowa do góry, plecy proste, podbródek do góry, ramiona otwarte – tak wygląda elegancka i pewna siebie kobieta. Garbata kobieta zawsze wygląda na zaniedbaną.

9. Zęby

Wystarczy odwiedzić dentystę dwa razy w roku, aby całkowicie zapomnieć o żółtawym i chorobliwym odcieniu zębów. Profesjonalny zabieg wybielania jest wart swojej ceny. Badania wykazały, że kobiety o białych i błyszczących zębach są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż te o lekko żółtawym odcieniu zębów.

10. Jedzenie

Zadbane kobiety dobrze się odżywiają. Chociaż związek między prawidłowym odżywianiem a urodą został odkryty już wieki temu, wiele kobiet nadal ten fakt bagatelizuje. Na próżno, bo ponad połowa problemów ze skórą, paznokciami, zębami i włosami jest wynikiem złego odżywiania.