10 cech dojrzałych kobiet. Masz taką cechę?

Bycie dojrzałą kobietą nie oznacza przekroczenia wieku czy bycia nudną kobietą. Dojrzałość mierzy się nie wiekiem, ale odwagą, mądrością, empatią. Bycie dojrzałym nie oznacza nudy, ale bycie zdolnym, pogodzenie się z własnymi myślami i emocjami, bycie oszczędnym. Oznacza posiadanie następujących cech.

Nie wymagają od innych niczego

Dziecinne kobiety myślą, że każdy jest im coś winien. I rzeczywiście, niejednokrotnie młode kobiety są doceniane tylko za to, że istnieją. Mówiąc najprościej, za ich młodość i urodę. I zwykle to wykorzystują. Ale młodość i piękno są ulotne i naiwnością jest sądzić, że sztuczka będzie trwać wiecznie. Mądra kobieta rozumie, że nikt jej nic nie jest winien i wie, jak docenić to, co ma.

Kontrolują swoje emocje

W dojrzałości nie ma miejsc na napady złości. Dziecinne kobiety nie wiedzą, jak kontrolować swoje emocje, nie wiedzą, jak je ukryć i nie wiedzą, jak je zrozumieć. Mają tendencję do tworzenia kłótni i nieustannie zwracają uwagę na otoczenie. Z kolei dorosła kobieta umie kontrolować swoje emocje, umie prowadzić dialog z samą sobą i wie, jak ukryć swoje uczucia w tej chwili, aby nie zasmucać swoich bliskich.

Nie manipulują

Poczucie winy to karta grana przez ludzi, którzy nie są wystarczająco dojrzali, by szanować uczucia innych. Świadome sprawianie, by twój partner cierpiał lub czuł się winny, jest podłym gestem, który zdradza nie tylko brak miłości, ale także brak szacunku dla partnera. Dorosła kobieta nigdy nie będzie manipulować uczuciami innej osoby.

Szanują swoją indywidualność

Dojrzała kobieta żyje w zgodzie ze sobą. Nie czuje potrzeby udowadniania czegoś, usprawiedliwiania się, podkreślania siebie, krytykowania czy spełniania określonych standardów. Jest dumna z rzeczy, które ją definiują i wyróżniają spośród innych ludzi. Wie, jak kochać swoje ciało i jest pewna swojej urody, nawet jeśli nie wygląda idealnie. Bo jeśli chcesz być piękna, musisz czuć się piękna.

Wiedzą jak być niezależną

Dojrzała kobieta nie próbuje nikogo powstrzymywać. I robią dobrze. Nie bez powodu wielki niemiecki pisarz Erich Maria Remarque powiedział, że tylko ten, kto nie chce niczego zachować, posiada wszystko. Z drugiej strony, infantylne kobiety mają tendencję do delegowania odpowiedzialności za swoje życie na innych ludzi (kochanków, rodziców, rodzeństwo, przyjaciół), a nawet robią im wyrzuty, jeśli robią inaczej.

Nie akceptują toksycznych ludzi

Jeśli związek stanie się toksyczny, dojrzała kobieta nie będzie się bała wyjść z niego. Zakończy każdy związek, który uzna za szkodliwy dla jej zdrowia fizycznego lub emocjonalnego. Wie, jak powiedzieć „NIE” za każdym razem, gdy ktoś atakuje jej osobisty komfort, wie, jak bronić swoich interesów i promować je w razie potrzeby. Wie, jak filtrować relacje, które wpływają na jej osobowość.

Myślą głęboko

Najczęściej infantylne kobiety są powierzchowne i cenią ulotne przyjemności: bogactwo, popularność, władzę. Z drugiej strony dojrzałe kobiety myślą o wiele głębiej, mają jasny system wartości, wykazują empatię i świadomość oraz uwielbiają się uczyć. Ten nawyk pomaga rozwijać się zawodowo i emocjonalnie oraz poprawiać jakość życia.

Wolą dawać

Dziecinne kobiety zawsze pytają. Proszą o pieniądze, proszą o uwagę, proszą o uznanie, proszą o przysługi, proszą o miłość, ale rzadko dają coś w zamian. Chcą być kochane bezwarunkowo i czują, że świat zawdzięcza im wszystko. Dorosła kobieta nigdy tego nie robi. Woli dawać innym pomoc, szacunek, miłość, przysługi, pieniądze w razie potrzeby. Ale nie daje się manipulować oszustami.

Wiedzą jak przyznać się do swoich błędów

Umiejętność przyznania się do własnych błędów jest jedną z pierwszych oznak dojrzałości. Osoba niedojrzała emocjonalnie zawsze znajdzie wytłumaczenie lub winowajcę własnych niepowodzeń. Z kolei dojrzała kobieta weźmie odpowiedzialność za własne błędy i własne życie. Co więcej, nauczy się czegoś na tych błędach.

Nie obchodzi je, co myślą inni ludzie

Opinia innych ma znaczenie. Silna kobieta zna swoją prawdziwą wartość i nie walczy jak kogut, by zaimponować innym i udowodnić, że zasługuje na to, by być docenianą i kochaną. Nie przejmują się krytyką i nie krytykują innych. Woli skupiać się na własnych myślach, emocjach, zwycięstwach i porażkach. Dojrzała kobieta nigdy nie porównuje się z innymi.