10 błędów stylu, które się starzeją i rosną!

„Starość to niemodne ubrania”, jak pisał kiedyś mołdawski pisarz Ion Druta. A jeśli wcześniej to wyrażenie było metaforą, dziś można je rozumieć dosłownie. Starzeją się zbyt długie spódnice, falbankowe bluzki i oldskulowe ubrania i każda kobieta powinna o tym wiedzieć . Przecież większość kobiet chce wyglądać młodziej, dlatego starają się dbać o swoją skórę i włosy. Ale jednocześnie czasami zapominają, że niewłaściwie dobrane ubrania mogą dodać kilka lat do jej wizerunku. Dzisiaj porozmawiamy o 10 najczęstszych błędach w doborze ubrania, które Cię postarza.

  1. Niepoprawnie dobrana bielizna. Prawidłowy kształt figury jest podstawą tego, jak będziesz wyglądać. Upewnij się, że stanik pięknie dopasowuje się do piersi. W prawidłowym biustonoszu pierś będzie uniesiona i będzie wyglądać pięknie. Obwisłe będą wyglądać na stare i grube.
  2. Niewłaściwa długość spódnicy. Bez względu na modę spódnica powinna pasować do Twojej figury. Spódnica poniżej kolan w połączeniu z oldskulowym swetrem nie wygląda kobieco.
  3. Styl twojej młodości. Prawdopodobnie nadal masz miłe wspomnienia, jak pięknie wyglądałaś w konkretnej sukience, gdy ważyłaś 10 lub 20 kilogramów mniej. Ale to nie znaczy, że musisz utrwalać ten obraz. Nawyk ciągłego ubierania się w ten sam sposób, bez uwzględnienia nowych trendów w modzie, przede wszystkim zdradza Twój wiek.
  4. Niewłaściwe dżinsy. Uważamy, że nie ma bardziej uniwersalnej odzieży niż dżinsy. Ale wybierając nieodpowiednie, najbardziej ryzykujesz dodaniem kilku lat do swojego wizerunku. Przestarzała długość, nieodpowiedni model, przestarzały krój – wszystko to może zagrać przeciwko tobie. Klasyczne spodnie z lat 80. z wysokim stanem – dziś nie są modne.
  5. Zbyt pompatyczne codzienne ubrania. Nowoczesne trendy w modzie obejmują zwięzłość, skromność i minimalizm. Jeśli pojawisz się po południu w błyszczącej sukience, będziesz wyglądać absurdalnie. Co więcej, będziesz wyglądać o 10 lat starzej. Wybierz proste ubrania.
  6. Masywne nadruki.

Zbyt duże i kolorowe nadruki mogą odegrać złą rolę, szczególnie jeśli znajdują się w bardzo widocznym miejscu twoich ubrań. Wybierz małe geometryczne nadruki z prostymi lub kwiatowymi liniami, średniej wielkości.

  1. Nadmierne detale. Zbyt wiele biżuterii, koralików, cekinów i innych drobnych akcesoriów nie tworzy „kobiecego” stylu. W takich ubraniach na pewno nie będziesz wyglądać jak stylowa kobieta.
  2. Niedopasowany szal. Jest to bardzo niejednoznaczny i ryzykowny dodatek, szczególnie jeśli nie wiesz, jak go właściwie nosić. Granica między stylowym szalem a zwykłym szalikiem jest bardzo cienka. A jeśli nie jesteś pewna swojego wyboru, lepiej go odrzucić.
  3. Rzeczy, które nie są odpowiednie dla wieku. Koszule z dziecięcymi detalami, tylko podkreślają fakt, że nie jesteś już dzieckiem. Zalecamy wybranie ubrań odpowiednich do wieku.
  4. Odzież, która nie pasuje i nie ma odpowiedniego rozmiaru. Ubrania, które nie podkreślają twojej kobiecej figury, tylko dodają lat. Chociaż wydaje ci się, że umiejętnie chowasz dodatkowe kilogramy, szerokie elastyczne swetry nic ci nie dają. Postarzają Cię  również stroje w stylu retro, które zapominasz połączyć z nowoczesnymi ubraniami. 

Mam nadzieję, że weźmiesz pod uwagę wymienione dzisiaj błędy. Oczywiście, jeśli zależy ci na tym, jak wyglądasz. 

Leave a Reply